PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Pojištění storna cesty na dovolenou v závislosti na koronaviru v Evropě: na co má klient právo?

ski_skiing_sport_alpine_snowboarding_winter_skier_snowboarder-1181713


V posledních dnech došlo k rychlému rozšíření nákazy koronavirem na evropský kontinent. V této souvislosti sděluje pojišťovna UNIQA zákazníkům i veřejnosti několik důležitých upozornění týkajících se pojištění storna.

K dnešnímu dni se akutní hromadný výskyt infekce týká některých oblastí v Itálii. Itálie už přijala různá opatření, aby šíření co nejvíce bránila, mimo jiné uzavřením některých měst a regionů. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nedoporučuje cestovat do obcí či oblastí, kde italské úřady vyhlásily karanténu. Zatím se nejedná o celou Itálii, jak bylo v některých médiích mylně uváděno. Všichni občané by se těmito pokyny měli řídit.

Když se klienti pojišťovny UNIQA v souladu s tímto doporučením rozhodnou zrušit svůj dříve zakoupený zájezd, podléhá takové zrušení standardním storno podmínkám cestovní kanceláře. V karanténě prozatím není žádná z cílových destinací lyžařských zájezdů našich partnerských zimních CK pojišťovny UNIQA.

Totéž platí i pro individuální cesty, už před vyhlášením karantény pojištěné v UNIQA, pokud klient současně sjednal pojištění storna. V takovém případě může zákazník obdržet za již uhrazené, ale nečerpané služby (doprava, ubytování, program) z pojištění storna náhradu až do výše 80 % zaplacené ceny.

Tyto podmínky platí v případě, kdy klient zakoupil pojištění stornovacích poplatků před vyhlášením nedoporučení navštěvovat cílovou lokalitu.

V případě, že čeští občané kvůli karanténě v některé z uzavřených oblastí nebo měst uvíznou a nebudou se moci vrátit v původně plánovaném termínu, UNIQA prodlouží platnost pojištění léčebných výloh na tuto dobu automaticky.

  • Aktuální vývoj doporučení ministerstva pro cestování lze průběžně sledovat ZDE.
  • Aktuální stav ke koronaviru lze sledovat ZDE.

Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku