PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Pojišťovna Allianz představila své olympijské ambasadoryFleretista Alexander Choupenitch a tenistka Barbora Strýcová jsou novými sportovními ambasadory Allianz pojišťovny. Propojením se sportovci navazuje Allianz na své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím.

Šermíř-fleretista Alexander Choupenitch má z juniorských šampionátů čtyři medaile v čele s evropským zlatem a světovým stříbrem. Jeho nejlepším výsledkem mezi dospělými je druhé místo na Grand Prix a bronz z ME 2018. V dubnu 2021 ovládl evropský kvalifikační turnaj o olympijské hry a bude Českou republiku reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu. „Partnerství s Allianz pro mě znamená stabilitu. Jsem velmi rád, že jsme do spolupráce šli a je skvělé, že Allianz podporuje i olympijské hnutí. Je to krásné propojení a těším se na to, co nás společně čeká. Jsem velmi rád, že mám za sebou takového partnera, díky kterému mám klid například i při cestování a vím, že i kdyby se mé sportovní vybavení ztratilo, tak mi Allianz kryje záda,“ říká Alexander Choupenitch.

Barbora Strýcová patří dlouhodobě k předním tenistkám – a to jak v singlu, tak v deblu, a na svém kontě má olympijský bronz či tituly z Fed Cupu. Pod pěti kruhy se Barbora představila v roce 2004 v Aténách a v roce 2016 v Riu, odkud si s Lucií Šafářovou odvezly bronz za čtyřhru. „Za propojení s Allianz jsem velmi vděčná a hrozně moc se těším. Jsem ráda, že je Allianz zároveň spojená i s olympiádou a znamená to pro mě opravdu hodně. Sportovec musí být vždy pojištěný – když cestuje, ale i když se mu něco stane například na kurtu. Pak je velmi důležité, aby byl chráněný kvalitní pojistkou,“ přidává se tenistka Barbora Strýcová.

Choupenitch v Trani 2014 CIP t101417.jpg
Foto: © Marie-Lan Nguyen / Wikimedia Commons, CC BY 3.0, Link

„Jsme hrdí na to, že se našimi ambasadory stali právě Bára s Alexem. Kromě toho, že jsou oba úspěšnými sportovci, tak jsou také aktivní v rámci sociálních sítí a mohou tak být sportovním fanouškům ještě o něco blíže a předávat jim ty nejaktuálnější informace. Těšíme se, jak společně podpoříme sport a i našim klientům přiblížíme sportovní prostředí trochu z jiné perspektivy,“ vysvětluje Michaela Jarošová z marketingu Allianz pojišťovny.

Allianz pojišťovna zahájila 1. ledna 2021 své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím na základě předchozí spolupráce s paralympijským hnutím, která trvá již od roku 2006. Allianz bude podporovat obě hnutí pojistnými řešeními a službami na míru.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku