PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Pojišťovnu PetExpert kupuje Americký TrupanionČeský startup PetExpert, který se zabývá komerčním pojištěním psů a koček, koupila americká společnost Trupanion. Ta projekt zapojí do svých globálních plánů v poskytování těchto služeb. Pro investory spolku Venture Club, sdružených přes Venture Club Invest s.r.o., kteří do PetExpertu v jeho začátcích investovali, se jedná o jeden z nejúspěšnějších projektů vůbec. Americký Trupanion odkoupil 100% podíl v pojišťovně PetExpert.

Americká společnost Trupanion, která je jedničkou na trhu v USA v odvětví pojištění domácích mazlíčků, odkoupila 100% podíl v českém projektu pojištění psů a koček PetExpert. Hodlá ho zapojit do svých globálních strategických plánů v tomto odvětví. Investorský klub Venture Club, který pomáhal PetExpertu v počátečních fázích, držel v pojišťovně 40% podíl. Odprodej podílu se stal jedním z nejlepších obchodů klubu vůbec a završil vzájemnou pětiletou spolupráci.

Místopředseda výboru Venture Clubu Hanuš Brychta k transakci říká: “S PetExpertem jsme absolvovali prakticky celou jeho cestu od prvotní fáze startupu v roce 2017 až doposud, kdy se ho chopil velký nadnárodní hráč. Projekt se po celou dobu dynamicky rozvíjel a i díky poradenství, které Venture Club projektu poskytoval po celou dobu, byl úspěšnější. Došlo například ke konzultacím podoby webových stránek, spolupráce s chovateli a kynologickými svazy, zaměstnaneckým otázkám či prodejním kanálům třetích stran. Asistovali jsme i při samotném prodeji společnosti. Osobně považuji tento projekt za jednu z nejlepších investic Venture Clubu.”

Akvizice společnosti PetExpert rychle rozšiřuje evropskou působnost společnosti Trupanion do České republiky a na Slovensko. Podle všech očekávání budou následovat Belgický a Polský trh v nadcházejících měsících.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku