PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Porucha kotle nebo ledničky po záruce? Pojištění zaplatí opravu i náhradní díly

kuchyne-lednice-mikrovlnna_trouba

Foto: pixnio.comDirect pojišťovna začala nabízet nové připojištění k pojištění majetku nazvané Prodloužená záruka (technická porucha). Zaplatí vám opravu, náhradní díly, a dokonce i zcela nový domácí spotřebič, který už není možné reklamovat.

Znáte to. Ledničku nebo třeba pračku používáte dva roky a vše funguje bez problémů. Jak ale skončí záruka, zapracují zákony schválnosti nebo možná takzvaná kazítka a je tu první porucha. Tu však už nemáte jak reklamovat. Opravu tedy musíte zaplatit ze svého. Právě pro tyto situace Direct pojišťovna začala nově nabízet připojištění Prodloužená záruka (technická porucha). „Klienti si ho mohou sjednat v rámci pojištění majetku. Tedy k pojištění domu, bytu nebo domácnosti. Připojištění funguje velmi jednoduše. Pokud klientovi přestane fungovat například sporák nebo kotel a není možné ho reklamovat, v mnoha situacích zaplatíme opravu zařízení společně s potřebnými náhradními díly. Pokud ho nebude možné opravit, dáme klientovi tolik peněz, aby si mohl koupit nové zařízení,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Až do hodnoty celého majetku

Nemusíte se ani bát toho, že by oprava byla omezená nějakým limitem. „Klienti jsou u nás pojištění na maximum. Vše zaplatíme až do výše částky, která odpovídá hodnotě celé stavby nebo domácnosti,“ doplňuje Maťašeje.

Prodlouženou záruku v současné době nabízejí například některé e-shopy. Ty ji však mají spojenou s jednotlivými produkty. „Naše připojištění funguje jinak a vztahuje se na všechna zařízení, která máte doma a která máme uvedena v podmínkách,“ podotýká mluvčí.

Až do 5 nebo 10 let stáří

U připojištění záleží na tom, co máte sjednané v rámci pojištění majetku. U domácnosti se pojištění vztahuje na běžná domácí zařízení do 5 let stáří. Konkrétně jde o televize, lednice, volně stojící vinotéky, mrazničky, myčky nádobí, mikrovlnky, pračky, sušičky prádla, elektrické nebo plynové trouby a sporáky, varné desky či digestoře.

U stavby se pojištění vztahuje na zařízení do 10 let stáří. Jde zejména o elektromotory a řídící jednotky, elektrický pohon garážových vrat, elektrické a plynové kotle, kotle na tuhá paliva, bojlery, tepelná či ponorná čerpadla, solární zařízení, kamery, elektronickou zabezpečovací signalizaci, elektrickou požární signalizaci, čidla vlhkosti, časové spínače, ovládání energetických systémů, klimatizaci, rekuperaci, anténní a satelitní techniku apod.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku