PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Povinné ručení levně a za pár minut. Jak na to?

audi-a6-prvni-seznameni- (2)


Povinné ručení musí mít dle zákona každý majitel vozidla zapsaného v Centrálním registru vozidel. Toto pojištění ho chrání v případě, že způsobí dopravní nehodu tím, že pokryje škody na vozidle, majetku i zdraví poškozených osob. Nabídka povinného ručení je na českém trhu však široká a kromě ceny se liší i limity či rozsahem asistenčních služeb. Jak si vybrat takové povinné ručení, které řidičům poskytne veškerý komfort a neudělá díru do rozpočtu?

Allianz - jezdím málo, platím málo

Doba srovnávací

Nekonečné osobní návštěvy na pobočkách jednotlivých pojišťoven v dnešní době střídá pojišťovnictví online. To je možné u několika základních druhů pojištění a povinné ručení patří mezi ně. Sjednat si ho můžete online na srovnávacím portále Klik.cz, a to jen po zadání několika důležitých údajů. Jednou z hlavních předností je přehled, který během pár sekund získáte. „Na našich stránkách v sekci povinné ručení je třeba zadat základní údaje potřebné pro vypočítání ceny povinného ručení od jednotlivých pojišťoven. Následně je nutné údaje potvrdit a klient má ihned k dispozici několik nabídek přehledně seřazených od nejlevnější po nejdražší,“ vysvětluje Aleš Rothbarth.

Nabídky zájemce vidí seřazené pod sebou a kromě ceny, kterou ročně zaplatí, ihned ví i limity a co je v ceně pojištění. Odtud je pak možné pokračovat rozkliknutím zvolené nabídky a doplněním dalších potřebných údajů. „Abychom mohli vypočítat garantovanou cenu, je nutné nám poskytnout údaje z technického průkazu a osobní údaje pojistníka. V tomto kroku také ověřujeme naježděné bonusy, které mohou zlevnit cenu pojištění. Pokud je tedy pojistník neví, stačí nám ve formuláři vyplnit rodné číslo a křestní jméno a my je zjistíme za něj u České kanceláře pojistitelů,“ doplňuje Rothbarth.

A na jakou cenu se s povinným ručením lze dostat a jaké faktory tuto cenu ovlivňují? Ty základní jsou celkem čtyři a patří mezi ně objem motoru, adresa trvalého bydliště, věk řidiče a již zmiňované bonusové měsíce. Cenu tak může pojistník ovlivnit jen částečně a obecně platí, že čím mladší řidič, tím vyšší cena. „Něco pojistník rozhodně ovlivnit nemůže. Může si však vybrat, kde se nechá pojistit. U nás garantujeme nejlevnější povinné ručení pro beznehodové řidiče a nejnižší hranice, na kterou se v Klik.cz řidiči mohou dostat, je necelá tisícovka za rok,“ upřesňuje Aleš Rothbarth.

Smluvní závazek vzniká online

Rychlý a jednoduchý je i způsob sjednání povinného ručení. To totiž stačí zaplatit v řádném termínu a automaticky tak smluvní vztah s pojišťovnou. Není třeba nic vyplňovat, ani podepisovat. „Veškerou dokumentaci zasíláme ihned po sjednání povinného ručení na e-mail, a to včetně dočasné zelené karty. Její originál pak zasíláme druhý den poštou na uvedenou adresu. Řidič ovšem může vyjet prakticky okamžitě po sjednání pojištění. Stačí, když bude mít dočasnou zelenou kartu vytištěnou u sebe. Celý proces je tak velmi jednoduchý, rychlý a předně efektivní,“ uzavírá Aleš Rothbarth.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku