PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Povinné ručení pro rok 2022. Jak se dostat k co nejvýhodnější nabídce?

test-skoda-octavia-rs-245


Jako majitelé motorového vozidla, s nímž se chcete pohybovat po veřejných komunikacích, jistě dobře víte o nutnosti sjednávat si povinné ručení. Toto základní pojištění kryje případné škody, když způsobíte dopravní nehodu. Jak to vypadá s cenami pro letošní rok a dá se na pojištění ušetřit?

Asi každému člověku je jasné, že stejně jako rostou ceny veškerého zboží a potravin, ale i benzínu a nafty, jdou nahoru rovněž ceny pojištění. Platí to samozřejmě i pro povinné ručení, byť nejde o nijak razantní zdražení.

Využívejte online srovnání cen povinného ručení

Pro povinné ručení cena nikdy není stejná u všech majitelů osobních a užitkových aut, motorek a dalších vozidel. Záleží zde na mnoha faktorech. Především je praktické, když se použije pro povinné ručení kalkulačka ze srovnávače Top-Pojištění.cz. Stačí si najít vhodný web, kde vám tuto možnost nabídnou. Snadno a rychle si zjistíte, která tuzemská pojišťovna je vám schopna zajistit nejlepší podmínky, přičemž se nemusí nutně jednat pouze o nejnižší cenu. Roli hraje například to, zda máte nějaké bonusy za ujeté kilometry bez nehod apod.

Co vše ovlivní finální cenu pojistky?

Pokud jste dobrými řidiči a jezdíte bez nehod, je větší pravděpodobnost, že vás povinné ručení vyjde levně také v roce 2022. Rizikoví řidiči naopak musejí počítat s vyššími platbami, což je zcela logické, protože zkrátka hrozí riziko způsobení dopravní nehody.

Na cenu povinného ručení má dále vliv typ vozidla, potažmo pak ještě účel, pro který jej využíváte. Obecně platí, že služební vozidla mívají dražší pojistky, neboť s nimi často jezdí vícero lidí a najedou daleko větší množství kilometrů nežli uživatelé soukromých aut. V neposlední řadě hraje roli stáří automobilu a druh paliva.

Každá pojišťovna si povinné ručení vypočítává dle svých parametrů. Proto zde mnohdy vznikají poměrně výrazné rozdíly v koncových cenách pro zákazníky, takže se nepochybně vyplácí důkladně srovnávat jednotlivé nabídky a pečlivě zvažovat, na koho se nakonec obrátíte. V dnešní době, kdy panuje vysoká inflace a lidé musejí hodně utrácet, může být každá uspořená koruna (třeba právě za povinné ručení či havarijní pojištění) významná v rámci vašeho domácího rozpočtu.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku