PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Přehledně: Cestovní pojištění a koronavirus aneb Základní informace v kostce

A business woman is wearing protective mask in International airport, travel under Covid-19 pandemic, safety travels, social distancing protocol, New normal travel concept


Česká republika momentálně patří mezi země s nejvyšším počtem pozitivních testů covid-19 a většina lidí nemá na cestování náladu. Úplný útlum však nenastal, a navíc se mnohé státy v minulých dnech rozhodly k rozvolnění některých opatření. Cestovat se tedy za určitých podmínek dá a stejně tak si sjednat cestovní pojištění. Ale ještě než tak učiníte, seznamte se se základními podmínkami pojistného krytí.

Pojišťovny se řídí podle stanoviska ministerstva

V čem jsou pojišťovny za jedno, je přístup k zahraničním destinacím. Situaci kolem šíření nákazy intenzivně sledují, a zda pro konkrétní stát umožní sjednat cestovní pojištění, záleží na doporučení ministerstva zahraničních věcí. Pokud zemi správní orgán označí jako bezpečnou, pojišťovna s vámi uzavře pojistku a v případě potřeby uhradí veškeré náklady za lékařské ošetření vzniklé onemocněním koronavirem. Samozřejmě za podmínky dodržení místních pravidel pro vstup.

Lidem, kteří se rozhodnou vycestovat do destinace, kterou ministerstvo zahraničí nedoporučuje, je cestovní pojištění odepřeno a veškeré náklady si musí hradit z vlastní kapsy. Je to logické, protože riziko nákazy lze v těchto státech předvídat.

pojmag.cz_ergo_cz_01

Co když se situace zhorší během pobytu?

V praxi se může stát, že ministerstvo zahraničí přesune destinaci na seznam rizikových v momentě, kdy se v zemi nachází lidé s uzavřeným cestovním pojištěním. Pojišťovny v takovém případě veškeré náklady uhradí. Navíc pojištění se automaticky bezplatně prodlouží po celou dobu karantény.

S čím pojištěnec rozhodně počítat nemůže, je úhrada nákladů za pobyt, ubytování a stravování. Krytí cestovního pojištění se týká pouze léčebných výloh.

Další informace na téma cestovní pojištění a koronavirus najdete například na stránkách pojišťovny ERGO, kde si zároveň můžete sjednat pojištění do zahraničí online.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku