PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Problémy v zahraničí? Využijte výhod svého cestovního pojištění naplno

plavcik

Foto: pxhere.comSezóna letních dovolených je v plném proudu, a stále více Čechů vyráží do zahraničí s cestovním pojištěním. Poradíme vám, jak si nenechat utéct jeho výhody, pokud se v cizině dostanete do potíží. Pro pojištění léčebných výloh, ale i připojištění vašeho vozidla na cesty platí, že čím dřív zavoláte na asistenční službu vaší pojišťovny, tím lépe pro vás.

Slavia pojišťovna nabízí nové cestovní pojištění ve třech předvolených balíčcích, které si můžete upravit k obrazu svému. Limit pojištění léčebných výloh se pohybuje v rozsahu od 3,5 do 20 milionů korun, u pojištění odpovědnosti od 1 do 10 milionů. Součástí je i často poptávané pojištění stomatologické péče do maximální výše 30 tisíc korun, a pojištění situací spojených s covidem-19, které neplatí pouze v zemích, do kterých Ministerstvo zahraničí ČR nedoporučuje cestovat – podobně je tomu ostatně i při krytí dalších cestovatelských rizik.

A jak postupovat při potížích v zahraničí? „Pokud vám to situace dovolí, nejlépe kontaktujte call centrum či asistenční službu pojišťovny. Operátor vám se vším poradí. Aby vyplacení pojistného plnění proběhlo hladce, následky jakýchkoli potíží se pokuste co nejlépe zdokumentovat. Například poškození vozu si vyfoťte, a pokuste se získat kontaktní údaje svědků pojistné události,“ uvádí Aneta Hlaváčková, produktová manažerka cestovního pojištění Slavia pojišťovny.

Při autonehodě nenechte nic náhodě a vždy kontaktujte místní policii. V případě neporozumění dokumentaci při řešení události na místě se nebojte před podpisem připsat k textu poznámku: „Textu nerozumím, podepisuji s výhradou,“ případně doplňte i váš popis situace v češtině. Kopii zdravotní dokumentace od zahraničních lékařů, úřadů i všechny ostatní doklady odevzdejte po příjezdu domů vaší pojišťovně.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku