PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Průvodce bezstarostnou dovolenou? Pomohou asistenční služby

dovolena-more-ocean

Foto: pixabay.comCestování je synonymum odpočinku, nových zážitků a dobrodružství. Z těch, kteří letos vyráží na dovolenou, má v plánu do zahraniční vyrazit až 63 % lidí. Vyplývá to z průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance. Ne vždy jde ale v životě vše tak hladce, jak si vysníme. Co když se něco v zahraničí pokazí? Ať už cestujete sami, s kamarády či rodinou, scénářů je více než dost. Ničím neobvyklým není ztráta zavazadel, porouchané vozidlo ani nepříjemné zdravotní komplikace. Přitom vůbec nezáleží na tom, jestli je vaše dovolená aktivní či odpočinková. Nástrahy číhají za každým rohem. Chytrý cestovatel se ale na takové situace může velmi dobře připravit. Myšlení dopředu vám během dovolenkových dní umožní cestovat s klidem a beze stresu.

Porucha auta v zahraničí

Nečekané situace se mohou stát kdekoliv, obzvlášť při jízdě autem. Jak vyplývá z průzkumu Holiday Barometer, autem letos plánuje na dovolenou vyrazit více než polovina Čechů (53 %). A právě v zahraničí může dojít k dopravní nehodě či poruše auta. I na to je potřeba před výjezdem na dovolenou myslet. Co se například může přihodit? „Měli Řešili jsme například repatriaci z Itálie kvůli poruše automobilu, které zůstalo na dálnici nepojízdné. Právě kvůli podobným situacím je dobré myslet na to, aby součástí pojištění byly i asistenční služby,“ radí Jan Procházka, Head of Operations společnosti Europ Assistance s tím, že pouze havarijní pojištění nestačí.

Díky nehodě zjistil, že má nádor na mozku

Představte si, že jste na dovolené a potřebujete nutně lékařskou péči. „Měli jsme případ klientky, kdy se spolu s dcerou otrávily jídlem na dovolené v Bulharsku. Byly na 3 dny hospitalizovány a celkové výdaje na pobyt v nemocnici činily necelých 50 000 Kč,“ komentuje příkladem z praxe Lukáš Soural, obchodní a marketingový ředitel Europ Assistance. Náklady na zdravotní péči se ale mohou v extrémních případech vyšplhat až do milionů.


Vyberte si také svoji dovolenou s Invia.cz:

„V jednom z případů jsme pomáhali mladému klientovi, který v Thajsku utrpěl úraz dolní končetiny. Během vyšetření mu byl současně odhalen nádor na mozku. Klient byl poté úspěšně operován v Česku a jeho zranění stehenní kosti mu vlastně zachránilo život. Mladík se přesně vešel do svého pojištění s nízkým limitem plnění 4 000 000 Kč. Tento případ ukazuje, že naše standardní krytí 100 milionů je naprosto dostačující,“ dodává Lukáš Soural, obchodní a marketingový ředitel Europ Assistance.

Průvodce chytrého cestovatele

Na cestu do zahraničí si nestačí zabalit jen opalovací krém či klobouk. Mohou vás totiž překvapit nečekané události, na které je dobré se připravit – ideálně dobře zvoleným cestovním pojištěním. Jak se v případě takové události zachovat radí Petr Decosta z Medical týmu společnosti Europ Assistance.

Infografika_průvodce_PNG


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku