PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

První „zelená karta“ pro lyžaře v mobilu. Pojištění odpovědnosti je pro lyžaře povinné

lyze-snih-zima-dovolena

Foto: PixabayVětšina lyžařů již slyšela, že na sjezdovku v Itálii je třeba se vydat s pojištěním odpovědnosti. Málokdo ale ví, že dané pojištění může mít jako součást smlouvy pojištění majetku. Novinkou pro sezónu 2024 je certifikát v mobilu.

Je zbytečné za jedno pojištění platit dvakrát

Již dva roky platí v Itálii zákon týkající se lyžování a snowboardingu. Sportující musí mít sjednáno pojištění občanské odpovědnosti za škody, které způsobí třetím osobám. Bez něj hrozí pokuta až do výše 150 EUR. „Pojištění odpovědnosti je častou součástí smlouvy na pojištění majetku,“ upozorňuje Martin Podávka, produktový inovátor Pillow pojišťovny. A upozorňuje na jednoduchý způsob, jak ušetřit: „Stačí si zkontrolovat, že územní platnost takového pojištění odpovědnosti je Evropa a pojistná částka je alespoň v řádech jednotek miliónů. Pak je zbytečné si pojištění odpovědnosti pro lyžování v Itálii kupovat znovu v cestovním pojištění. Stačí si zvolit levnější variantu bez odpovědnosti a ušetřit.“

Například Pillow pojišťovna nabízí k pojištění majetku tři varianty pojištění občanské odpovědnosti a dvě z nich mají evropskou územní platnost. „Zároveň doporučujeme nastavit si limit pojištění alespoň 10 miliónů Kč. Optimální limit je 25 miliónů Kč, který pokryje i většinu úrazů s trvalými následky způsobených druhým osobám,“ radí Martin Podávka.

zelena_karta_pro_lyzare
Zobrazení „zelené karty“ pro lyžaře v mobilní aplikaci Pillow v různých jazycích

Certifikát elektronicky v mobilu

Lyžař nebo snowbordista se musí při kontrole prokázat potvrzením o uzavřením pojištění. Na rozdíl od tzv. zelené karty pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neexistuje žádný standard pro „lyžařský“ certifikát. „Klienti Pillow povinnost předložení certifikátu splní snadno. V mobilní aplikaci mají informaci o uzavřeném pojištění. Na obrazovce mohou informaci o uzavřeném pojištění zobrazit ve 4 jazycích – česky, anglicky, italsky a německy,“ vysvětluje Martin Podávka.

Pillow samozřejmě myslí i na off-line verzi. „K dispozici je i vícejazyčný PDF certifikát, který si lze před cestou vytisknout a nechat kopii v kapse každému rodinnému ‚účastníkovi‘ zájezdu. Pillow pojištění občanské odpovědnosti totiž platí nejen pro pojištěnou osobu, ale i pro všechny osoby, které s ním žijí ve společné domácnosti,“ upřesňuje Martin Podávka.