PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

PVZP: Cestovní pojištění nabízí finanční pomoc v případě nákazy nemocí Covid-19

sardinie_stredozemni-more-ocean-dovolena-plaz

Foto: pxhere.comPojišťovna VZP (PVZP) aktualizovala produkt cestovní pojištění, které nabízí finanční pomoc v případě nákazy Covidem-19 v průběhu pobytu v zahraničí či dokonce před jeho začátkem. V balíčku nadstandard pojištění kryje náklady spojené s onemocněním koronavirem i v zemích s vysokým nebo velmi vysokým rizikem nákazy, a to i v případě rekreační cesty.

Cestovní pojištění od PVZP pomůže finančně zvládnout nepříjemnosti spojené s nemocí Covid-19 a nabízí úhradu výloh spojených s karanténou kdekoliv na světě, a to i v případě dovolených. V balíčku Nadstandard pojištění kryje prakticky všechny výlohy a nepříjemnosti spojené s nemocí Covid-19, které se mohou v zahraničí přihodit, nejen výlohy spojené se samotnou léčbou a hospitalizací. Je-li cestovatel umístěn do karantény, je hrazeno ubytování a strava. Pokud se pojištěnému nepodaří vrátit se zpět do vlasti v původně plánovaném termínu, součástí pojištění je rovněž financování cesty domů.

„Společně s přetrvávající koronavirovou krizí jsme se rozhodli rozšířit nabídku cestovního pojištění v nadstandardním balíčku i o země s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy. Předpokládáme, že právě proto, že už se jedná o druhý rok, který prožívá celý svět s velmi výraznými omezeními, budou mít lidé potřebu relaxovat, jet na dovolenou, vycestovat. Chceme, aby cestovali s pocitem, že o ně bude postaráno, pokud onemocní nemocí Covid-19 a nebo nebudou moci na již zaplacenou dovolenou kvůli onemocnění odcestovat,” komentuje rozšíření Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Podmínky a výše pojistného plnění se v rámci Evropy odvíjí od cestovní mapy (semaforu) na webových stránkách MZV ČR, která označuje jednotlivé země různými barvami podle stupně rizika nákazy.

Vyhledejte si dovolenou s Invia.cz:

V případě mimoevropských destinací se PVZP rovněž řídí oficiálními doporučeními MZV ČR, a to zejména aktuálním označením stupně rizika platící pro jednotlivé země. V potaz se vždy bere ten stupeň rizika, který platil v den začátku cesty. Cestovní pojištění od PVZP tedy kryje rizika spojená s nákazou koronavirem doslova kdekoliv na světě.