PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Rating „A-“ se stabilním výhledem pro skupinu UNIQA potvrzen

UNIQA Logo


Těsně před vánočními svátky, konkrétně 18. prosince 2020, potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) rating koncernu UNIQA Insurance Group znovu na úrovni „A-“ se stabilním výhledem. Pozitivní roli v opětovném udělení tohoto stupně ratingu sehrály pro hodnocení S&P zejména silná pozice značky na domovském rakouském trhu, a dále v regionu střední a východní Evropy včetně Ruska, největší tržní podíl v soukromém zdravotním pojištění v Rakousku, a rovněž „excelentní“ kapitálová vybavenost skupiny podle kapitálového modelu S&P Global Ratings.

Obchodní rizikový profil (Business Risk Profile) skupiny UNIQA hodnotí S&P i nadále jako silný a zdůrazňuje přitom jak sílu rakouské UNIQA, tak i dobrou pozici značky v regionu CEE. Ta byla ještě vylepšena akvizicí společností AXA v regionu střední Evropy (Česko, Slovensko, Polsko). S&P vychází z toho, že koncern na základě své konkurenční síly, dobře etablovaných obchodních kapacit a diverzifikovaného portfolia produktů a služeb úspěšně potvrdí v nadcházejících letech svůj růst, a to i přes nelehké rámcové podmínky způsobené koronavirovou pandemií a slabou konjunkturu.

Také finanční profil skupiny UNIQA Insurance Group (Financial Risk Profile) oceňuje S&P jako nadále silný. Zde vyzdvihuje ratingová agentura zejména solidní kapitálovou výbavu, která zůstává podle kapitálového modelu S&P i po akvizici společností AXA nadále na vynikající úrovni „AAA“. Solidní rizikový profil UNIQA profituje ze širokého rozkročení mezi odvětvími, diverzifikovaného a stabilního investičního portfolia a konzervativní strategie s ohledem na pevné zajištění rizik. Podle názoru S&P se řídí UNIQA důslednou investiční strategií, což se zrcadlí v tom, že kapitálové vklady v průměru vykazují kreditní rating „A“.

Likviditu koncernu hodnotí S&P podle vlastních měřítek jako mimořádnou a očekává proto, že skupina je schopna ustát i její velmi silné zatížení.

Celkově vychází ratingová agentura S&P z toho, že situace UNIQA v oblasti kapitálu a výnosů zůstane přinejmenším v nadcházejících dvou letech na velmi dobré úrovni.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku