PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

S lyžováním je to teď složité. Češi tak letošní jarní prázdniny tráví u moře

sardinie_stredozemni-more-ocean-dovolena-plaz

Foto: pxhere.comZavřené skiareály se Češi rozhodli v období jarních prázdnin vyřešit odletem k moři. Neodradilo je ani poslední zpřísnění podmínek pro mezinárodní cestování. Po některých destinacích je dokonce vyšší poptávka než v „normálních“ letech. Před cestou je ale v současné době dobré myslet na rizika, která se s cestováním během pandemie pojí. Cestovní pojištění je nyní nutnost.

Ačkoli vláda na začátku února ještě zpřísnila podmínky pro cestování, Čechy to neodradilo. „Cestovní kanceláře na nová opatření rychle zareagovaly, zajistily nezbytné testy pro klienty a prodeje dovolených rostou,“ říká Jan Bezděk, mluvčí CK Fischer. Zájem o cestování je tak značný, že u některých destinací, jako jsou třeba SAE, převyšuje aktuální poptávka loňská čísla před vypuknutím covidové pandemie. Češi „utíkají“ k moři i z toho důvodu, že v zemi stále panuje lockdown, většina dětí nechodí do školy a řada dospělých pracuje z domova. „S tím se pojí mnohem častější dotazy na kvalitu wifi připojení v hotelu, aby se dala zvládnout online výuka dětí i některé pracovní záležitosti. Nejčastěji teď lidé míří do SAE, Egypta, na Zanzibar nebo Kapverdské ostrovy,“ říká Jan Bezděk.

S ohledem na přísnější podmínky pro cestování a návrat zpět do ČR je důležité přibalit kvalitní cestovní pojištění, které v případě potřeby pokryje například náklady spojené s nuceným prodloužením pobytu v zahraničí způsobeným nařízenou karanténou. I na takové případy cestovní kanceláře myslí. Spolu se zájezdy nabízí takové pojištění od ERV Evropské pojišťovny, které náklady spojené s koronavirem kryje.

Pokud se někdo vydá do zahraničí individuálně, musí si cestovní pojištění sjednat samostatně. ERV Evropská pojišťuje standardně a v plném rozsahu do zemí, které jsou na vládním semaforu označeny zeleně či oranžově a u nezbytných (např. pracovních či studijních) cest i do červených nebo neoznačených zemí. V tomto případě se CP vztahuje i na onemocnění koronavirem. „Dobrou zprávou pro všechny cestovatele je, že rizika spojená s COVID-19 lze pojistit i pro zbytné, tedy turistické cesty do červených a neoznačených zemí. Stačí, když si klient zvolí pojištění SBALENO ve variantě Na maximum,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. V takovém případě pojištění obsahuje výlohy na léčení nemoci COVID-19. Podle dat pojišťovny si 90 % klientů sjednává také připojištění, které kryje například náhradní dopravu či ubytování v případě znemožnění návratu, kdy je člověk kvůli setkání s COVID pozitivním umístěn do karantény v zahraničí. „S ohledem na současnou koronavirovou situaci evidujeme u individuálních cest vyšší poptávku po dražších či exotických dovolených, zejména na Maledivy, Zanzibar, do Kostariky či Mexika,“ dodává Vlastimil Divoký.