PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Skupina Generali posiluje své postavení v evropském pojišťovnictví akvizicí společnosti Liberty Seguros

generali


Skupina Generali, jejíž součástí je také Generali Česká pojišťovna, dosáhla dohody s Liberty Mutual o koupi společnosti Liberty Seguros, španělské pojišťovny působící ve Španělsku, Portugalsku, Irsku a Severním Irsku.

Tato transakce je plně v souladu se strategií „Lifetime Partner 24: Driving Growth“ společnosti Generali, která zvyšuje růstový potenciál skupiny, rozvíjí obchod s pojištěním majetku a odpovědnosti a posiluje její vedoucí pozici v Evropě. Díky této transakci Generali dosáhne čtvrté pozice na španělském trhu s pojištěním majetku a odpovědnosti a zároveň konsoliduje svou pozici coby druhý největší pojistitel na portugalském trhu. Generali převzetím Liberty Seguros rovněž vstoupí na trh v Irsku, a to s 10% tržním podílem. To představuje atraktivní příležitost pro další rozšíření evropského dosahu skupiny na ziskovém a atraktivním trhu. Tyto tři země nabízejí růstové příležitosti s nižší penetrací pojištění než podobné evropské trhy.
Očekává se, že transakce přinese dodatečné výhody z rozsahu pro celou skupinu Generali díky snížení nákladů, optimalizaci IT, vzájemnému prodeji produktů Generali a také díky silným zkušenostem skupiny s integrací podniků. Akvizice digitálních distribučních schopností společnosti Liberty Seguros představuje důležitý krok vpřed pro strategickou iniciativu skupiny zaměřenou na vícekanálový prodej napříč různými zeměmi.

Philippe Donnet, generální ředitel skupiny Generali, uvedl: „Díky akvizici společnosti Liberty Seguros zrychlujeme implementaci naší strategie „Lifetime Partner 24: Driving Growth“, využíváme jedinečnou příležitost, která přinese udržitelný růst, posílí naši vedoucí pozici v Evropě a podpoří růst v segmentu pojištění majetku a odpovědnosti. Generali přebírá ziskový pojišťovací podnik ve třech rostoucích evropských trzích s velmi atraktivními charakteristikami, které vytvoří významnou dlouhodobou hodnotu pro všechny zúčastněné strany. Díky této transakci je Generali lépe připravena než kdy jindy stát se doživotním partnerem zákazníků v celé Evropě.“

Liberty Seguros je primárně zaměřena na pojištění majetku a odpovědnosti, přičemž těží z rostoucího podnikání v oblasti motorových vozidel a diverzifikovaného produktového mixu s více než 1,2 miliardy eur příjmů z pojistného v roce 2022. Na těchto třech trzích disponuje přibližně 1 770 zaměstnanci a 5 600 zprostředkovateli. Působí prostřednictvím agentů, makléřů a přímých kanálů, stejně jako prostřednictvím spolupráce s bankami.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku