PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Skupina VIG i Kooperativa organizují pomoc pro Ukrajinu

kooperativa-logo


Majoritní akcionář Kooperativy – skupina Vienna Insurance Group, mezi jejíž dceřiné firmy patří i pět společností na Ukrajině (UIG, Kniazha, Kniazha Life, VIG Services Ukraine, Ukrainian Assistance Service), okamžitě po vypuknutí válečných akcí zřídila tým, který koordinuje podpůrné aktivity spolu s ukrajinskými kolegy. Polští kolegové ze skupiny VIG začali okamžitě připravovat byty ve Varšavě pro rodiny kolegů a kolegyň z Ukrajiny. První rodiny dorazily do Varšavy minulý pátek a každým dnem jejich počty narůstají.

Další společnosti naší skupiny ze zemí sousedících s Ukrajinou také spustily obdobné aktivity, organizují přepravu z ukrajinské hranice a starají se o své kolegy a rodiny v nouzi v poskytnutém ubytování. Skupina zároveň zřídila Fond rodiny VIG (VIG Family Fund), aby dala příležitost všem společnostem a zaměstnancům skupiny cíleně podpořit ukrajinské kolegy a jejich rodiny. Základní vklad do fondu činí 5 milionů eur (přibližně 130 milionů korun), což odpovídá zhruba 1 % předběžného zisku před zdaněním skupiny VIG za rok 2021. „Všichni jsme hluboce zasaženi, že jsme nuceni být svědky toho, že lidé z naší skupiny jsou přímo vtaženi do války v Evropě. Jsme zděšeni, že lidé na Ukrajině a naši zaměstnanci jsou vystaveni tak obrovskému nebezpečí, a že se musí bát o své životy,“ uvedla generální ředitelka VIG Elisabeth Stadler.

Na situaci na Ukrajině okamžitě reagovala rovněž Kooperativa, která ve sbírce mezi zaměstnanci na pomoc Ukrajině vybrala více než 2 miliony Kč, které poputují na transparentní účet ukrajinského velvyslanectví, které nakoupí zdravotnické vybavení a materiál. Kooperativa rovněž nabídla kapacity pro prchající z Ukrajiny ve svých ubytovacích prostorách a chystá na 10. března benefiční koncert Čechomoru a dalších kapel „Hrajeme pro Ukrajinu“ na podporu lidí, kteří museli opustit své domovy. „Všem moc díky za pomoc. Pro mě osobně je tato situace velmi smutná a znepokojující, protože Ukrajinu dobře znám a mám zde řadu přátel. Naše skupina VIG zde má dceřiné pojišťovny, tedy vlastně sesterské firmy Kooperativy, a jedné z nich jsem byl několik let předsedou dozorčí rady,“ uvádí předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku