PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Slavia Vás od května nejenom pojistí, ale i sveze

_155let_Slavia_TRAMVAJ
Na šestiměsíční pouť po pražských ulicích vyjede ve čtvrtek 1. května speciálně upravená tramvaj v barvách Slavia pojišťovny. Tříčlánkový nízkopodlažní vůz Škoda 15T bude připomínat oslavy 155 let od první pojistné smlouvy pod hlavičkou Slavia.


Na šestiměsíční pouť po pražských ulicích vyjede ve čtvrtek 1. května speciálně upravená tramvaj v barvách Slavia pojišťovny. Tříčlánkový nízkopodlažní vůz Škoda 15T bude připomínat oslavy 155 let od první pojistné smlouvy pod hlavičkou Slavia. Až do konce října bude vozit cestující, kteří se v interiéru zábavnou formou dozví mnoho zajímavosti a historických souvislostí. Pasažéři také mohou soutěžit o 155 cen. Počínaje zájezdem do exotiky, přes roční cestovní pojištění a vstupenky na Velkou pardubickou, až po řadu dalších hodnotných cen.

„Tramvaj Slavia pojišťovny bude vozit Pražany i návštěvníky našeho hlavního města po různých linkách, takže se rozhodně neokouká. Věřím, že zábavně zpracované zajímavosti a historické souvislosti spojené se Slavií zpestří jízdu všem cestujícím a během následujícího půl roku se s naší tramvají rádi opakovaně svezou,“ říká marketingový ředitel Slavia pojišťovny Ondřej Svoboda.

Dozvědí se například, že první myšlenka na založení dnešní Slavia pojišťovny se zrodila už v roce 1864 v hlavě významného českého národohospodáře, ale také básníka a vydavatele Františka Ladislava Chleboráda, který už tehdy dokonce sepsal podrobné stanovy pojišťovny. Na jejich uvedení do života si ale musel ještě pět let počkat. Jedním z prvních ambasadorů Slavie byl politik a historik František Palacký. A nesmazatelný otisk do její historie udělal také Alfons Mucha, který vytvořil známý portrét Josefíny a navrhl i první podobu loga pojišťovny.

Ve Slavii však také pracoval Jaroslav Hašek, takže nikoho nepřekvapuje, že je o ní řeč i v Osudech dobrého vojáka Švejka. O Slavii se zmiňuje rovněž Karel Čapek, ve filmu Pytlákova schovanka o ní zpívá Hana Vítová a známá je i tvorba živého obrazu v Divadle Járy Cimrmana, nazvaného „Škodu nezjistí, kdo se pojistí.“

Praha má celkem 150 km tramvajových tratí po kterých jezdí 26 denních a 9 nočních linek. Denně přepraví přes 900 tisíc cestujících.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku