PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA má pojištění pro komplikace po očkování proti COVIDU-19

ockovani

Foto: pikist.comV souvislosti s plošným očkováním populace ČR proti koronavirové infekci připravila UNIQA pojišťovna speciální krytí pro případné komplikace s tím spojené. V nabídce je od dubna v rámci kolektivních pojistných smluv, převážně ve formě zaměstnaneckého pojištění (employee benefits).

Konstrukce produktu je velmi jednoduchá: poskytuje pojistné krytí pro následující situace:

  • Projevy vedlejších účinků vakcíny v případě, kdy je kvůli nim nezbytná hospitalizace postiženého klienta minimálně na 2 dny, a to v době do 30 dnů od očkování.
  • Neúčinnost očkování, dojde-li k onemocnění COVIDEM-19 do 90 dnů od podání poslední dávky vakcíny a je-li současně nutná hospitalizace pacienta minimálně na 2 dny.

Pojistné částky jsou stanoveny v obou případech jako paušální v této výši:

  • pro hospitalizaci v délce 2-4 dny částka 50 000 Kč
  • pro hospitalizaci v délce 5 dnů a více částka 100 000 Kč

Další krytou pojistnou událostí je úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID-19 nebo komplikacemi s ním spojenými (například embolie, selhání plic apod.) po očkování. Pro tento případ činí pojistná částka 25 000 Kč.

Pojištění platí pro všechny vakcíny aplikované v České republice, byly-li schváleny příslušným lokálním úřadem (SÚKL), anebo evropským orgánem (Evropská léková asociace EMU), a to i takové, jež získají souhlas teprve v budoucnu. Vztahuje se rovněž na všechny mutace choroby COVIDU-19.

Nová pojistná ochrana pro případ komplikací po očkování doplnila nabídku UNIQA od dubna 2021. Bude možné ji v kolektivních smlouvách sjednat buď jako další připojištění v rámci stávajících hromadných pojištění, anebo jako novou smlouvu. Primární cílovou skupinou jsou firmy s počtem zaměstnanců 50 osob a více. Smluvní doba je jeden rok a pojištěny jsou všichni zaměstnanci pojistníka. Osoby, které se očkování nemohou zúčastnit, lze z hromadné smlouvy oznámením UNIQA pojišťovně vyjmout. Cena za jednu pojištěnou osobu je 250 Kč na rok.

Pro toto pojistné krytí neplatí žádná čekací doba a jeho územní platnost není omezena.

Vstupní věk je od 15 do 69 let, při dosažení věku 70 let pojištění končí. Pro doložení pojistné události stačí lékařská zpráva, v níž je informace o diagnóze a délce pobytu v nemocnici. V případě smrti se dokládá nárok úmrtním listem.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku