PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA: platnost cestovního pojištění na Ukrajině omezena

content_skiii.001


Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci na Ukrajině v souvislosti s aktuálním napětím ve vztahu k Rusku a možností eskalace do ozbrojeného konfliktu české Ministerstvo zahraničních věcí jednoznačně varuje před cestami na Ukrajinu, a to bez ohledu na účel cesty. Toto vyhlášení má přímý vliv na neplatnost cestovního pojištění UNIQA.

Klienti s platně sjednaným cestovním pojištěním UNIQA, kteří vycestovali na Ukrajinu ještě před vyhlášením varování Ministerstva zahraničních věcí ČR, mají nadále pojistnou ochranu od UNIQA ve smluveném rozsahu. Současně však UNIQA upozorňuje, že mohou nastat omezení anebo i výpadky v poskytování asistenční služby z pojištění k řešení akutně vzniklých problémů, což se týká jak posktnutí léčebné péče, tak i možností repatriace ze země.

Klientům, kteří s cestovním pojištěním UNIQA vycestují po vyhlášení nedoporučení cestovat na Ukrajinu, pojistná ochrana ze smlouvy nebude poskytnuta; pojištění tedy neplatí pro území Ukrajiny.

Připomínáme, že cestovní pojištění neplatí už delší dobu na územích Ukrajiny, která jsou dlouhodobě mimo kontrolu vlády v Kyjevě a kde je vyhlášený zákaz vstupu (části Doněcké a Luhanské oblasti).

Vždy postupujte podle pokynů průběžně aktualizovaných na webu Ministerstva zahraničních věcí, jimiž se řídí i platnost cestovního pojištění. Více zde.