PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA podpoří pražský Světový pohár ve vodním slalomu

Jiri_Prskavec

Jiří Prskavec | Foto: UNIQAJako každý rok, i letos bude UNIQA pojišťovna hlavním partnerem největší mezinárodní akce ve vodním slalomu v České republice – Světového poháru. I když formát je stejně jako loni limitovaný kvůli pandemii covidu-19, událost přinese jedno z posledních poměření sil špiček tohoto sportu před LOH Tokio 2020 v posunutém termínu.

Sezóna vodních slalomářů začala opět velmi nejistě, asi jako téměř všech sportovců. Pokračující pandemie a dlouhý jarní lockdown ohrožoval pořádání důležitých závodů, ale nakonec se podařilo uspořádat jak domácí nominace, tak i Mistrovství Evropy v Italské Ivrei. Nyní probíhá seriál Světového poháru 2021. Ten se zastaví o tomto víkendu v areálu vodních sportů v Praze-Troji. Kvalifikace odstartují už v pátek, a sobota i neděle budou patřit těm nejlepším ve všech kategoriích.

Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia v čele s mistrem světa Jiřím Prskavcem, jehož UNIQA podporuje jako generální partner, ale také třeba čerstvý trojnásobný mistr Evropy Vít Přindiš. Organizace letošního závodu bude podobně jako loňské pražské mistrovství Evropy výrazně zasažena „koronavirovými“ opatřeními. Ty se projeví nejen na nepřítomnosti diváků v areálu, a také nuceným uzavřením kanoistického areálu do „bubliny” během celého týdne. Akci byla udělena výjimka na uspořádání od Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví. V areálu se může pohybovat maximálně 1000 osob, které se ale musí před vstupem prokázat negativním výsledkem čerstvého RT-PCR testu. Všichni závodníci, doprovod a organizátoři se v průběhu tohoto týdne opakovaně testují.

Na startu přivítáme i mladé naděje českého vodního slalomu, které UNIQA dlouhodobě podporuje v mladších kategoriích. Můžeme se těšit na sesterský souboj kanoistek Gabriely a Martiny Satkových, nebo na jízdu talentované kajakářky Antonie Galuškové proti ještě mladší Lucii Nesnídalové. Mezi muže se na start postaví i mladí kanoisté Václav Chaloupka a Matyáš Lhota.

Už několik let naši závoadníci a závodnice ve světové konkurenci dominují a věříme, že i letos vyloví v domácím prostředí z Vltavy co nejvíce medailí. I když nebude na břehu tak silná živá divácká podpora, TV kanál ČT Sport přinese finálové jízdy přímým přenosem, takže fanoušci vodního slalomu o napínavé zážitky nepřijdou.

Historie spojení UNIQA a vodního slalomu

Kromě jiných aktivit sportovního marketingu byla UNIQA od roku 2005 generálním partnerem naší historicky nejúspěšnější kajakářky Štěpánky Hilgertové, a od stejného roku podporovala i jejího syna Luboše Hilgerta. Od roku 2006, kdy UNIQA pojišťovna poprvé podpořila Mistrovství světa ve vodním slalomu, participovala společnost nepřetržitě každoročně na všech největších mezinárodních akcích v tomto sportovním odvětví konaných v ČR.

Od jara 2016 podporuje v roli generálního partnera rovněž našeho aktuálně nejúspěšnějšího kajakáře Jiřího Prskavce. Začátkem roku 2017 přibyly ještě aktivity zaměřené na juniorské reprezentační družstvo, které bez bázně šlape na paty dospělým závodníkům. V roce 2018 jsme do našeho portfolia vodního slalomu přidali i partnerství se silnou reprezentací U23.

A konečně v prosinci 2019 jsme získali do „stáje vodního slalomu UNIQA“ také již veleúspěšnou závodnici Amálii Higertovou.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku