PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA: Škody z nepřízně počasí posledních víkendů dosahují už 13 milionů

povoden-zaplavy.jpg

Foto: pixabay.comDva poslední víkendy přinesly do České republiky bouřky a přívalové deště. Nepřízeň počasí způsobila celkem necelých 200 škod klientů UNIQA v celkové odhadované hodnotě asi 13 milionů korun. Nejvíce registrovaných pojistných událostí vzniklo zatopením a zatečením, dále krupobitím, a nechyběly ani škody z úderu blesku.

Ke středečnímu poledni registruje UNIQA necelých 200 nahlášených pojistných událostí zákazníků. Jejich úhrnná odhadovaná výše poskočila už na 13 milionů korun.

Více škod napáchaly živly předminulý víkend, zatímco následující „přinesl“ zatím asi 80 událostí. Další ovšem mohou být ještě postupně dohlašovány.

Zatímco o víkendu 6. a 7. června vzniklo více než 40 % škod na vozidlech (kroupy), o uplynulém víkendu jednoznačně dominovaly škody na majetku, především obytných a rekreačních objektech z rizika povodeň a záplava. První víkend zaznamenala UNIQA také 7 škod úderem blesku, následující víkend poškodil blesk majetek klientů devětkrát. Kroupy padaly oba víkendy, ale ve dnech 13. a 14. června způsobily méně škod.

Jednotlivé škody se pohybují většinou v nižších desítkách tisíc korun. Pouze jedno vozidlo kompletně zničené kroupami se odhaduje na půl milionu korun a škody na desítce obytných domech jdou do stovek tisíc korun. Tento týden nahlásil škody i velký průmyslový podnik ve východních Čechách, kde zaplavení skladovacích prostor zničilo zboží i prostor samotný za více než 3 miliony korun. Hned první sobotu 6. 6. řádily kroupy na Slavonicku, kde UNIQA registruje na dvě desítky poškozených aut.

Regionálně postihly živly první víkend nejvíce Jižní Čechy, Vysočinu, střední a severní Moravu, zatímco z druhého víkendu měli zákazníci nejvíce škod v okolí Prahy, v Praze a zejména ve východních Čechách.

Malé a snadno zdokumentovatelné škody jsou vyřízeny a vypláceny obratem. Klienti mohou využít videoprohlídku škody, tj. nemusí čekat na technika a jeho návštěvu, ale dohodnout si s UNIQA termín a pomocí uživatelsky snadné aplikace samostatně natočit obraz škody podle instrukcí ve videohovoru se zástupcem likvidátorů UNIQA.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku