PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA uspěla ve dvou kategoriích soutěže „Finanční produkt roku 2019“

finaparada-2020-uniqa-oceneni


Koncem ledna vyhlašuje analytická společnost Scott & Rose nejlepší produkty z finanční sféry na českém trhu. Za loňský rok se umístila UNIQA pojišťovna dvakrát na stříbrné příčce se svým pojištěním schopnosti splácet hypoteční úvěr a cestovním pojištěním.

Dnes zveřejnila společnost Scott & Rose výsledky soutěže „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2019“. Stalo se tak už devátý rok za sebou. Loni soutěžily finanční instituce celkem v 15 kategoriích. Klání probíhá vždy průběžně po celý rok a je možné ho sledovat on-line v žebříčku Finparády.cz. Celoroční vývoj předurčuje finální pořadí.

To určují odborníci firmy Scott & Rose. Sledují produkty celý rok a pravidelně měří jejich parametry. Při každé změně parametrů je přehodnoceno pořadí. Metodika výpočtu je pro žebříček vždy pevně daná a po delší dobu neměnná.

V rámci pojištění byly za loňský rok hodnoceny tyto druhy: rizikové životní pojištění, pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr, pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a cestovní pojištění.

Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr a cestovní pojištění od UNIQA získaly za loňský rok shodně druhé místo.

Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr UNIQA je moderní produkt s nadstandardním pojistným krytím a krátkými srozumitelnými pojistnými podmínkami. Je v nabídce od loňského jara. Kryje zdravotní problémy nebo ztrátu zaměstnání, což jsou největšími strašáky většiny klientů s hypotékou. Při pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání zaplatí UNIQA klientovi za každých 30 dní jejich trvání pojistné plnění ve výši měsíční splátky úvěru, a to až 12x za sebou. V případě úmrtí nebo invalidity III. stupně uhradí UNIQA za pojištěného celý nesplacený zůstatek jeho úvěru. Pojištění kryje nedobrovolnou ztrátu zaměstnání i nedobrovolné ukončení služebního poměru. Vztahuje se rovněž na nedobrovolnou ztrátu zaměstnání na dobu určitou, která bývá u konkurence obvykle ve výlukách. Pro vstup do pojištění u hypotéky do 3 milionů Kč stačí splnit tři podmínky: být mladší 65 let, nebýt v pracovní neschopnosti a nemít přiznaný III. stupeň invalidity. U vyšších úvěrů je navíc třeba vyplnit krátký zdravotní dotazník. Pojištění myslí pružnou úpravou i na případnou změnu ze zaměstnaneckého poměru na podnikání.

Cestovní pojištění UNIQA prochází každoročně inovacemi. Nedávno byly výrazně navýšeny limity krytí a rozšířen okruh situací, na něž se vztahuje pojištění storna. S cestovním pojištěním UNIQA vycestuje ročně už více než 1,2 milionu klientů. Velkou část zákazníků tvoří turisté vyjíždějící s cestovními kancelářemi a agenturami, s nimiž UNIQA smluvně spolupracuje. Klienti spoléhají zejména na krytí léčebných výloh při akutním onemocnění nebo úrazu v zahraničí, a dále na úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnosti i pojištění storna zájezdu. Jde také o nejčastěji sjednávané on-line pojištění, které lze uzavřít jak na webu, tak i v aplikaci na mobilu. K cestovnímu pojištění patří rozsáhlé asistenční služby. Cena rodinné formy je jednou z nejvýhodnějších na trhu. Lze do něj zahrnout až 4 děti, přičemž od druhého z nich je krytí poskytnuto už zdarma.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku