PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA zhodnotila vklady klientů v životním pojištění až o 4,0 %

business-163870_640


Na základě výsledků hospodaření připsala UNIQA pojišťovna svým klientům v kapitálovém životním pojištění za rok 2019 zhodnocení jejich rezerv běžně placeného pojistného až 4,0 %. Rozhodující je datum sjednání smlouvy. Kontrakty kapitálového životního pojištění uzavřené před rokem 2003 vykazují zhodnocení 4,0 %, smlouvy uzavřené později zhodnocení 3,0 nebo 2,6 %.

Na takto vysokém zhodnocení se ukazuje, že ti, kdo sjednali své kapitálové životní pojištění před více než patnácti lety, drží nyní velmi výhodnou smlouvu, protože podobné úročení není za současných podmínek na finančním trhu dosažitelné.

Průměrné zhodnocení rezerv pro všechny smlouvy sjednané s úrokovou mírou garantovanou ze strany UNIQA pojišťovny od minimálně 0,7 až po 4,0 % (bez jednorázových vkladů) k 31. 12. 2019 činilo 3,1 %.

I přes mimořádně nepříznivou situaci na finančních trzích, jež trvá bohužel dlouhodobě, plní UNIQA pojišťovna i nadále své závazky v dohodnuté výši. Zákazníci byli s informací o zhodnocení obesláni dopisem během června 2020. Maximální roční zhodnocení rezerv životního pojištění UNIQA se za posledních 7 let neměnilo a činilo vždy shodně 4 % ročně.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku