PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

V autopojištění vloni rostla Slavia pojišťovna třikrát rychleji než trh

test-skoda-octavia-rs-245


Slavia pojišťovna v lednu překročila hranici 200 tisíc pojištěných vozidel a její kmen nadále roste. Díky nové segmentaci se navíc stává atraktivní i pro dražší
a luxusnější vozidla. Zatímco trh rostl v průměru o zhruba dvě procenta, u Slavie šlo o sedmiprocentní růst.

„V autopojištění přitahujeme pozornost motoristů dlouhodobě, protože jsme již mnoho let významným hráčem na trhu povinného ručení. Nerosteme však bezhlavě a dbáme na to, aby u nás kvantita byla vždy spojená s kvalitou,“ říká ředitel úpisu autopojištění Slavia pojišťovny Ladislav Bělina. „V praxi to znamená, že svým klientům nejenom sjednáme smlouvu a vydáme zelenou, respektive dnes už bílou kartu, ale také všem zajistíme kvalitní likvidaci, asistenci a vstřícný a ochotný přístup při komunikaci s pojišťovnou,“ dodává Bělina.

Zatímco v roce 2009 jezdilo s pojištěním Slavie pouze 28 tisíc vozidel, o dva roky pozdějiuž jich bylo 127 tisíc a před dvěma roky 177 tisíc. Do roku 2023 Slavia vstoupila s číslem 200 tisíc. Loňský rok zahájila se 183 tisíci pojištěnými vozidly a každý měsíc tento počet narůstal o jeden až dva tisíce nových motoristů, přičemž v závěrečných měsících roku
se jejich počet dokonce ztrojnásobil.


Vyzkoušejte naše kalkulačky autopojištění! Spočítejte si:

Nejvýhodnější povinné ručení | Nejvýhodnější havarijní pojištění


„V minulosti si nás motoristé spojovali hlavně s povinným ručením pro auta středních tříd, ale to už neplatí,“ upozorňuje Bělina a poukazuje při tom na novou slavistickou segmentaci, která je teď lákavá i pro majitele dražších nebo luxusních vozidel a v havarijním pojištění už standardně oslovuje i řidiče prémiových automobilů. Zatímco dříve nabídka Slavie mířila na nižší pojistné částky kolem 200 až 400 tisíc korun a na starší vozidla, dnes už dokáže nabídnout autopojištění i pro vozidla s pojistnými částkami do pěti milionů korun.

Motoristé také přivítali několik novinek z posledních období. Nemusí už například před uzavřením smlouvy na nové vozidlo přikládat fotky svého auta a volí si nikoliv procentuální, ale pouze fixní spoluúčast od 5000 do 15 000 korun. Bude-li tak jejich škoda třeba statisícová nebo milionová, žádný jiný výpočet už jim výplatu peněz od Slavie snižovat nebude.