PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

V Sosnové bylo letos proškoleno více než 3500 řidičů, sportovní akce navštívilo přes 20 tisíc divákůSetkání Mistrů, které na Driving Campu v Sosnové proběhlo první listopadový víkend, zakončilo oficiální sportovní program na okruhu. „Sportovní podniky, tedy kromě zmiňovaného Setkání mistrů, například i jarní závody historických vozidel Sosnová Classic nebo Rally Bohemia a Podzimní Sosnění, navštívilo přes 20 tisíc diváků,“ potvrzuje úspěšný rok i v oblasti sportu Pavel Dušánek, ředitel Driving Campu Sosnová.

V posledních letech se ale Driving Camp Sosnová stále více zaměřuje na kursy bezpečné jízdy. Také proto do společnosti Autodrom Sosnová kapitálově vstoupila pojišťovna Kooperativa a iniciovala potřebné úpravy areálu. „Na začátku letošního roku jsme na okruhu zahájili rekonstrukci, která směřuje k vytvoření moderního centra bezpečné jízdy. Prozatím vzniklo cvičiště pro motocykly a centrum pro autoškoly. V budoucnosti pak proběhne výstavba nové hlavní budovy a tribuny pro diváky. Závodní okruh zůstane zachován, i do budoucna počítá s jeho využitím pro závody nebo speciální akce, jako je například zmíněné Setkání mistrů,“ přibližuje letošní novinky Pavel Dušánek.

Celkem prošlo za rok 2022 všemi typy vzdělávacích kurzů pro řidiče aut, motorek i speciálních vozidel více jak 3 500 řidičů. Jedním z těchto kurzů je i START DRIVING, jeden z projektů podporovaných Platformou VIZE0. Jedná se o kurz bezpečné jízdy určený mladým a začínajícím řidičům do 24 let a také jejich rodičům, kteří zde absolvují zdokonalovací výcvik v reálném silničním provozu včetně nácviku zásad defenzivní jízdy, zvládání rizikových situací na polygonu i z dopravně psychologického semináře.

Populární jsou také testovací dny, firemní akce, klubové akce, či volné ježdění na okruhu. „V rámci různých testovacích dnů, jako je například „Trackday“ motorek i aut se po autodromu v Sosnové letos prohánělo více jak 2 tisíce motoristických nadšenců. A k vidění byly i zajímavé rarity, v Sosnové jezdila například motorka Laurin&Klement typ BZ z roku 1902 nebo unikátní prototypy Škoda 1100 OHC a Škoda 1100 OHC Coupé, které se po náročné restauraci poprvé divákům na závodní trati ukázaly na jaře při akci Sosnová Classic,“ doplňuje Pavel Dušánek.

Podobně plný program plánuje Driving Camp Sosnová také na rok 2023. „Již dnes je jisté, že v květnu se opět uskuteční víkend s historickými vozy Sosnová Classic (13. – 14.5.). V létě, konkrétně 7. 7. 2023, na autodromu odstartuje první rychlostní zkouškou Rally Bohemia a na podzim se diváci mohou těšit na tradiční Setkání Mistrů, tečku za závodní sezónou. Úpravou projdou také některé technologie, které by měly zvýšit úroveň kursů bezpečné jízdy,“ přibližuje plány pro rok 2023 Pavel Dušánek.


Vyzkoušejte naše kalkulačky autopojištění! Spočítejte si:

Nejvýhodnější povinné ručení | Nejvýhodnější havarijní pojištění


Multifunkční motoristický areál v Sosnové vznikl v roce 1977. Díky své koncepci umožňuje široké spektrum závodů, akcí a soutěží všech sportovních vozů, přes formule, motokáry, historické speciály až po motocykly. Předností areálu je jeho kompaktnost a přehlednost.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku