PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Více muziky za méně peněz, to je nové majetkové pojištění Slavie Praha

dum-komin-chata

Foto: libreshot.comSlavia pojišťovna od května nabízí nové majetkové pojištění Šťastný domov, které se vyznačuje vyššími limity plnění, transparentnějšími parametry a lákavější cenotvorbou. Týká se domácností, staveb a bytů, ale i nebytových prostor nebo fotovoltaických panelů. Klientům nabízí přehlednější komunikaci, protože všechny klíčové informace uvádí již v samotné smlouvě, a nikoliv až v doprovodných pojistných podmínkách.

„V rámci pojištění domácnosti lidé asi nejvíce ocení možnost navýšit si limity pro nebytové prostory a cennosti až do výše 300 tisíc korun, což je mimochodem jeden z nejvyšších limitů na trhu,“ říká produktový manažer Slavia pojišťovny Lukáš Rozsypal. Není to ale zdaleka jediná změna týkající se maximální výše pojistného plnění při škodní události. „Pro klíčová rizika a celé soubory pojištěných věcí máme od začátku května tyto limity stanovené až do výše pojistné částky. Jde například o podpětí a přepětí, které zahrnuje nejenom náhlé výkyvy v elektrické síti po poruše v rozvodné soustavě, ale také po bouřce nebo nepřímém úderu blesku. Stejné je to i při rozbití skel nebo škodách, které na pojištěném majetku způsobí zvířata,“ dodává Rozsypal.

Náhrada škody s výrazně vyššími limity nebo až do výše celkové pojistné částky platí také třeba pro vandalismus a krádeže kočárků. U jízdních kol Slavia nově nahradí škodu až do 120 tisíc korun. Žádný limit už neuplatňuje u fotovoltaických panelů. „Kolik si jich klienti umístí na střechu, tolik jim jich pojistíme,“ vysvětluje Rozsypal.


Potřebujete pojištění nemovitosti a domácnosti? Spočítejte si ho!
Kalkulačka: pojištění majetku

Změna cenotvorby se u nových smluv Slavie týká pojištění staveb, domů a bytů a nedoprovází ji zdražování, ale naopak nižší sazby, které klesly o zhruba 17 procent.

Majetkové a odpovědnostní pojištění pro občany a drobné podnikatele Slavia pojišťovny bylo podle statistik České asociace pojišťoven vloni nejdynamičtěji rostoucím typem pojištění.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku