PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

VZP ČR navyšuje vybrané příspěvky pro své klienty

vzp-logo


Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR navyšuje v reakci na rostoucí inflaci příspěvky pro bezlepkovou a nízkobílkovinnou dietu a příspěvek na pomůcky a služby pro diabetiky. K navýšení, které dnes schválila Správní rada VZP ČR, dojde od 1. 7. 2022.

„Vzhledem k rostoucím cenám zboží způsobeným vysokou inflací navrhujeme navýšení příspěvků u programů, kde je růst cen nejvíce patrný. To je mj. právě u speciálních dietních potravin. Chceme tím podpořit naše klienty, aby mohli i při současné inflaci nadále dodržovat doporučení lékařů a dietní omezení,“ říká Ivan Duškov, náměstek ředitele VZP ČR pro služby klientům.

Dietní program

Doposud VZP nabízela svým klientům, celiakům, příspěvek na bezlepkovou dietu v hodnotě maximálně 6 000 Kč. Nově bude navýšen o 2 000 Kč a bude činit 8 000 Kč. Pro klienty s diagnózou vybraného dědičného metabolického onemocnění, kteří musí dodržovat přísnou nízkobílkovinnou dietu, VZP zvyšuje příspěvek z 10 000 Kč na 12 000 Kč.

Oba příspěvky na speciální dietní potraviny či obědy jsou určeny dětem do 18 let a studentům do 26 let. Budou vypláceny ve dvou termínech, a to od 1. 7. do 31. 8. a od 1. 11. do 31. 12.

Prevence diabetu mellitu

Další příspěvek, který se s příchodem července bude navyšovat, je určen diabetikům na zdravotní pomůcky pro prevenci zhoršení nemoci. Nově budou moci čerpat tento benefit v hodnotě 3 000 Kč oproti současné tisícovce. Příspěvek je určen dětem i dospělým. Lze ho využít na jednu či více pomůcek či služeb, jako jsou např. desinfekční potřeby, jehly k inzulinovým perům, testovací proužky či pedikérské ošetření.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku