PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

VZP dnes vydává mimořádné opatření umožňující nový způsob testování antigenními a PCR testy

ockovani

Foto: pikist.com



Od 1. června 2021 budou mít nově všechny osoby možnost využít 2krát měsíčně preventivní PCR test hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Zároveň mají možnost podstoupit v rámci plošného testování každých 7 dnů antigenní test. Tyto testy jsou žadatelům poskytovány zdarma.

VZP tímto opatřením reflektuje Národní strategii testování onemocnění COVID-19 a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Zároveň se zavedením preventivního PCR testování a změnou ve frekvenci testování se mění výše úhrad poskytovatelům zdravotních služeb.

Zájemce o testování se musí prokázat průkazem zdravotní pojišťovny nebo náhradním dokladem. Toto preventivní testování lze podstoupit bez žádanky lékaře, na základě přímé objednávky na konkrétní odběrovém místě. Seznam odběrových míst je zveřejněn na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/testovani/. O výsledku testování COVID-19 bude po vyhodnocení vydán certifikát.

U preventivního PCR testování je stanovena od 1. 6. 2021 úhrada ve výši 350 Kč, která zahrnuje náklady na odběr a vlastní vyšetření včetně vydání platného certifikátu o výsledku absolvovaného testu. Nejpozději od 1. 7. 2021 dojde dále ke změně výše úhrady u antigenního testování. V tuto chvíli probíhají jednání o úpravě a snížení ceny antigenního testování. Výsledná cena bude zahrnovat odběr, testovací sadu, vyhodnocení testu a rovněž vydání platného certifikátu o výsledku absolvovaného testu.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku