PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

VZP přijímá opatření v návaznosti na vládní usnesení ze dne 15. 3. 2020. Zavírá své pobočky a komunikuje on-line

notebook-telefon-kafe-kancelar-pocitac-prace


Na základě usnesení Vlády České republiky týkajícího se nouzového stavu a vyhlášení karantény v České republice ze dne 15. 3. 2020 v souvislosti s výskytem koronaviru omezuje VZP provoz všech svých poboček. Cílem tohoto opatření je ochránit jak klienty, tak i zaměstnance, ale zároveň umožnit klientům vyřízení jejich požadavků. Pro poskytovatele zdravotních služeb zřídila VZP centrální e-mailovou adresu, kam mohou zasílat své dotazy v souvislosti s aktuální situací.

V případě urgentních záležitostí budou klienti vyzváni k telefonnímu kontaktu, v nevyhnutelných situacích následně i k osobnímu jednání. To však bude probíhat ve vyhrazených prostorách v souladu s karanténními opatřeními. Veškeré informace budou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.vzp.cz. Klienti mohou VZP kontaktovat prostřednictvím e-mailu info@vzp.cz, aplikace Moje VZP a portálu VZP Point. Rovněž mají možnost v pracovních dnech využít infocentra na telefonním čísle 952 222 222 v době od 8 do 18 hodin. K dispozici jsou i nadále podací boxy/schránky umístěné na pobočkách.

Žádosti o příspěvky z fondu prevence je možné vhodit jak do podacích boxů na pobočkách, tak zaslat poštou na adresu: VZP ČR, regionální pobočka Praha, Na Perštýně 359/6, 110 01,  Praha 1.

Pro potřeby poskytovatelů zdravotních služeb zřídila VZP centrální e-mailovou adresu  covid19@vzp.cz. Na tuto adresu mohou poskytovatelé zdravotních služeb, kteří mají uzavřenou smlouvu s VZP, směřovat své dotazy a podněty v souvislosti s onemocněním způsobeným COVID-19.

V návaznosti na jednání s profesními komorami a zástupci všech segmentů chce VZP poskytovatele zdravotních služeb ubezpečit, že uhradí veškeré náklady spojené s péčí o své klienty, jež bude poskytována v rámci mimořádné situace, a zároveň v rámci smluvní a úhradové politiky přijme nezbytná opatření, která omezí dopad případných výpadků v produkci smluvních partnerů VZP pro následující období.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku