PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

VZP reaguje na vývoj pandemie, zajistí mobilní očkovací týmy do firem

ockovani

Foto: pikist.comPoslední vývoj pandemie COVID-19 v Česku je alarmující. VZP ČR proto dnes na svém krizovém štábu rozhodla o intenzivní podpoře očkování v ČR. V následujících čtyřech měsících bude VZP ČR zajišťovat mobilní očkovací týmy, které budou vakcíny podávat přímo ve firmách napříč Českem.

„Nechceme nečinně přihlížet naplňování těch nejhorších scénářů. Už dnes raketově rostou čísla nakažených a je otázka času, kdy nemocnice přestanou zvládat nápor pacientů. Věřím, že ochrana zdraví a životů našich občanů, našeho zdravotnictví, ale i celé společnosti a ekonomiky země je společným zájmem nás všech,“ říká k záměru oslovovat přímo zaměstnavatele ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Servis v podobě mobilních vakcinačních týmů, které zajistí očkování pro zaměstnance přímo v místě, kde pracují, VZP již v tuto chvíli začala aktivně řešit. Pojišťovna počítá s využitím kapacity stávajících mobilních týmů v regionech, případně jejich rozšířením, k němuž hodlá poskytovatele zdravotních služeb motivovat i navýšenou úhradou.

Projekt bude zahájen již v pondělí 22. 11., kdy pojišťovna začne aktivně oslovovat nejprve firmy s více než 500 zaměstnanci, kde je míra proočkovanosti nižší než 70 %. „Kromě toho také spustíme během několika dní webové stránky, kam se s žádostí o očkování budou moci aktivně hlásit společnosti i s nižším počtem zaměstnanců. Naše očkovací týmy budou do firem vyrážet od začátku prosince do konce března příštího roku,“ říká náměstek ředitele VZP pro služby klientům Ivan Duškov. VZP ČR aktuálně zpracovává přesné parametry potenciálních žadatelů, kteří se budou o očkovací tým hlásit prostřednictvím webu, zveřejněny budou v následujících dnech.

„Jsem si vědom i rizika nezájmu ze strany zaměstnanců, přesto nechceme jen sedět s rukama v klíně. Intenzivní očkovací akce ale má potenciál zvrátit dramatický vývoj pandemie, a tedy má smysl. Věřím, že zaměstnavatelé nás v ní podpoří a pokusí se své lidi k očkování motivovat. Řada firem dnes tak již činí, poslední vývoj epidemie a s ním související vládní opatření však mohou být dalším impulzem k zájmu o vakcíny,“ doplňuje Zdeněk Kabátek a dodává: „Chceme se rozjet skutečně do všech koutů Česka. I pro VZP to znamená značný nárůst agendy. Velký díl práce bude na regionálních pracovištích pojišťovny, a proto chci našim lidem, kteří budou záměr projektu naplňovat, poděkovat i touto cestou.“


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku