PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

YOUPLUS vstupuje se životním pojištěním i na švýcarský trh

youplus


Pojišťovna YOUPLUS pokračuje v naplňování ambiciózního plánu a s IT řešením od Asseco Central Europe rozšiřuje své působení v Evropě. Po úspěšné spolupráci v České republice, na Slovensku a v Rakousku, pojišťovna začátkem roku 2023 vstoupila s nabídkou produktů životního pojištění i na švýcarský trh. Využitím řešení Insurance out of the Box v oblasti komplexního životního pojištění z dílny Asseco Central Europe je YOUPLUS na těchto trzích poskytovatelem nejmodernějších a plně digitalizovaných služeb v oblasti životního pojištění.

Lichtenštejnská životní pojišťovna YOUPLUS vstoupila na československý trh v roce 2019 s cílem vybudovat zcela digitalizovanou pojišťovnu. Využitím softwarového řešení Insurance out of the Box (IooX) od společnosti Asseco Central Europe se jí to podařilo a dnes pojišťovna nabízí komplexní digitální služby.

„Propojujeme dlouholeté know-how v pojišťovnictví s prvotřídní technologií, abychom vytvořili nového nezávislého poskytovatele služeb. Našim klientům a obchodním partnerům přinášíme inovativní řešení, která jsou spolehlivá, jasná a stabilní,“ říká Martin Vogl, Předseda představenstva společnosti YOUPLUS Holding, AG.

Softwarové řešení IooX představuje moderní platformu, která efektivně sjednocuje všechny administrativní úkony spojené s životním i neživotním pojištěním, včetně medicínského underwritingu, do jednoho online módu. Tato platforma zajišťuje komplexní řešení pro front-end i back-office procesy a pomáhá pojišťovnám získat konkurenční výhodu nejen na domácích trzích, ale také v zahraničí.


Kalkulačka: Spočítejte si nejvýhodnější životní pojištění


Implementace IooX měla významný vliv i na úspěšný vstup pojišťovny YOUPLUS na švýcarský trh, který se uskutečnil začátkem roku 2023. Díky modernímu a plně digitalizovanému přístupu v oblasti životního pojištění, jakož i integraci klíčových makléřů, se pojišťovně podařilo úvodem uzavřít více než 1300 smluv v rekordně krátké době 9 týdnů. Tím se opět potvrdila konkurenceschopnost a inovativnost pojišťovny YOUPLUS na mezinárodní úrovni.

„Díky naší spolupráci s klientem YOUPLUS jsme úspěšně zavedli softwarové řešení IooX pro online komplexní životní pojištění, které se stalo propojením našich ambiciózních plánů a jejich potřeb. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo poskytnout konkurenční výhodu a expandovat na nové trhy,“ uvedla Lenka Hritzová, Business Unit Director Insurance, Asseco Central Europe.

Pojišťovna YOUPLUS je první pojišťovnou po 30 letech, která na švýcarském trhu spustila prodej nových produktů životního pojištění.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku