PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Žádný botox ani laser aneb nejčastější mýty o estetických zákrocích v létě

Botox-esteticka-medicina
Léto je konečně v plném rozpuku! Období, kdy slunce líbá naši kůži a my si užíváme bronzovou pokožku, lehoučké oblečení a dlouhé večery. Jenže podle všeho je to také doba, kdy bychom si měli dát pauzu od zákroků a větší péče o naši pleť i tělo. A to se nám tedy moc nezdá!


Léto je konečně v plném rozpuku! Období, kdy slunce líbá naši kůži a my si užíváme bronzovou pokožku, lehoučké oblečení a dlouhé večery. Jenže podle všeho je to také doba, kdy bychom si měli dát pauzu od zákroků a větší péče o naši pleť i tělo. A to se nám tedy moc nezdá!

Než se začnete smiřovat s tříměsíční pauzou, pojďme se na nejčastější mýty, které se v oblasti estetických zákroků tradují, podívat spolu s plastickým chirurgem Fakultní nemocnice Bulovka, vedoucím lékařem Beauty Body Clinic, MUDr. Borisem Jegorovem.

Mýtus č. 1: V létě nemohu podstoupit žádné ošetření pleti

Léto neznamená stopku všemu, co se pojí s péčí o pleť a tělo. Jde o to, abyste si vybírali moudře a přizpůsobili se ročnímu období. Myslete v první řadě na hydratační ošetření obličeje, ošetření jako je mikrojehličkování podstupujte s opatrností a ideálně alespoň dva týdny od plánované dovolené. A svou pleť mazejte, mazejte a zase mazejte. Ochranným faktorem, i kdyby venku „padaly trakaře“.

Nezapomínejte, s péčí o pleť je to jako s výběrem letního šatníku – těžké kabáty vyměňte za vzdušné kousky, ale nikdy nevycházejte z domu bez slunečních brýlí (nebo v tomto případě bez opalovacího krému).

Mýtus č. 2: Chemický peeling je v létě zakázaný

Chemický peeling a léto jsou ze Shakespearovského dramatu – tragicky se rozešli a krutá ruka UV záření je rozdělila. Ale tady je zvrat v ději – ne všechny peelingy jsou stejné. Lehké peelingy, jako například ty s kyselinou mandlovou, mohou být vhodné pro léto a nabízejí osvěžující restart vaší pleti bez dlouhých prostojů nebo citlivosti na slunce. Jen nezapomeňte, že následná péče je epilogem tohoto milostného příběhu. Opalovací krém, klobouky se širokou krempou a vyhýbání se přímému slunečnímu záření jsou romantická gesta, která udržují tento vztah v rozkvětu.

Mýtus č. 3: Laserová epilace musí počkat do zimy

Laserová epilace v létě je pro péči o pleť tak trochu tabu, podobně jako nošení ponožek v sandálech. Důvod je ten, že pokožka vystavená slunci je už sama o sobě citlivá a riziková. Věc se má ale tak, na cestu bez chloupků se můžete vydat i v letních měsících, jen musíte být trochu opatrnější. Vyhýbejte se slunečnímu záření před a po sezení. S pečlivým plánováním a vysokým ochranným faktorem SPF můžete na pláži bez obav předvádět hladké nohy.

Mýtus č. 4: Botox a výplně jsou jedno velké letní NE

Traduje se, že botox a výplně jsou náchylné k roztékání pod ostrým letním sluncem jako zmrzlina na rozpáleném chodníku. Ve skutečnosti se tyto zákroky podobají spíše oblíbenému letnímu nanuku – jsou chladivé, osvěžující a v horku dokonale stabilní. Na samotné injekční materiály nemají vysoké teploty vliv. Je však vhodné vyhnout se intenzivnímu vystavení teplu bezprostředně po ošetření, abyste předešli otokům nebo modřinám.

S mírou

„Obecně platí, že jsou tyto zákroky v létě vhodné. Je však třeba vyvarovat se po dobu dvou týdnů letu letadlem, saunování i klimatizaci, alkoholu, aby nedocházelo k otokům, koupání v rybnících, aby se předešlo případné infekci a nesportovat aspoň dva dny po zákroku,“ doplňuje MUDr. Boris Jegorov z Beauty Body Clinic.

Podtrženo, sečteno. Mýty byly vyvráceny a cesta k osvícení v oblasti letní péče o pleť je jasně osvětlena září pravdy (a trochou SPF). Pamatujte, že letní slunce je přítel i nepřítel – přináší teplo a zářivost, ale na oplátku vyžaduje respekt a ochranu. Pokud jste vyzbrojeni znalostmi a trochou opatrnosti, není důvod, proč by si vaše pleť nemohla užít léto plné zdraví a vitality.