PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Zdravotní pojišťovna RBP je partnerem mistrovství světa v para hokeji

213rbp_86-08-0-0_nalezato_pozitiv_CS5


Zdravotní pojišťovna RBP se stala jedním z partnerů Mistrovství světa v para hokeji, které probíhá od 19. do 26. června 2021 v Ostravě. „Podpora lidí s hendikepem je jedním z pilířů naší dlouhodobé strategie. Partnerství s mistrovstvím světa je pro nás příležitostí poukázat na to, že ani poškození páteře a významné omezení pohybu nemusí znamenat konec aktivního života,“ říká výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

V rámci mistrovství světa, kterého se vedle české reprezentace účastní národní týmy z Kanady, USA, Ruska, Slovenska nebo Norska. „V rámci této mimořádné sportovní události bude všem fanouškům k dispozici také venkovní fanzóna s bohatým programem, který doplní i náš Stan zdraví RBP s fit zónou,“ vysvětluje Lucie Ševčíková, vedoucí odboru komunikace a marketingu RBP.

RBP se zaměřuje nejen na podporu hendikepovaných sportovců, ale zejména na služby poskytované osobám s různými druhy zdravotního omezení. Příkladem může být její bezbariérové webové prostředí, které se přizpůsobuje všem běžným zobrazovacím zařízením, ať už jde o tablety, chytré telefony nebo notebooky. Ojedinělou vlastností nových webových stránek je jejich přístupnost pro osoby se zrakovým postižením. „Texty je možné zvětšit až o 400 % a přizpůsobit je individuálním zrakovým dispozicím uživatele. Pro ty, kteří svůj zrak ztratili bohužel úplně, je k dispozici také funkce procházení obsahu webu pomocí speciální čtečky. Ta předčítá nevidomému uživateli nejen publikovaný text, ale také popisky obrázků a naviguje jej po celé stránce. Čtečka uživateli sděluje, které prvky jsou aktivní a kterými přejde například na další stranu,“ popisuje ředitel Klimša.

Pro seniory, pro pojištěnce s poruchami sluchu a neslyšící osoby vůbec je k dispozici možnost textového hovoru s přepisem. K jeho aktivaci stačí kliknout na piktogram přeškrtnutého ucha a po zobrazení stránky vepsat do příslušné kolonky telefonní číslo klienta, který službu požaduje. Hovor s přepis se aktivuje příkazem „ZAVOLEJTE MI“ a následnou písemnou výzvou k zahájení komunikace. Po celou dobu telefonování pak volající může sledovat přepis svého hovoru na monitoru počítače.

Do bezbariérového přístupu RBP spadá i program revitalizace jejích kamenných poboček. Ty postupně procházejí programem, který je zaměřen na jejich komfort, dobrou dopravní dostupnost a zcela bezbariérový přístup pro hendikepované osoby.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku