PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Zdravotní pojišťovnu změnilo vůbec nejméně lidí. OZP přesto hlásí 6 800 nových klientů

OZP-logo


Oborovou zdravotní pojišťovnu si do konce března za svou novou zdravotní pojišťovnu vybralo 6 763 klientů. OZP tak bude mít po aktuálním termínu pro změnu zdravotní pojišťovny o zhruba 1 294 pojištěnců více. Celkem zdravotní pojišťovnu změní 45 881 osob.

„Vítáme u nás všech našich 6 763 nových klientů! Děkuji jim za dobrou volbu a za důvěru, která nás zavazuje,“ říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny, a dodává: „Klientům jsme nabídli 2 000 Kč ročně na dentální hygienu, řada z nich ocenila také zjednodušení čerpání příspěvků na preventivní aktivity a produkty, když jsme zavedli kupon ve výši 500 Kč na prevenci, který bylo možné využít online prostřednictvím aplikace VITAKARTA i papírově na pobočce.“

„Dlouhodobě stavíme na klientském přístupu, na kvalitě a perfektních službách a na vstřícnosti zaměstnanců. OZP má vysoce propracovaný systém elektronické komunikace s pojištěnci, proto nás nově vzniklá situace nezaskočila. Máme také velmi pozitivní ohlasy na naši informační kampaň i nové elektronické služby. Věřím, že se nám takové výsledky bude dařit opakovat i v dalších přestupních obdobích,“ dodává Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

S ohledem na mimořádnou situaci OZP obratem umožní čerpání těch benefitů, které byly časově omezené prvním čtvrtletím, i v podzimní vlně kuponů na prevenci. Ve druhém pololetí tak klienti budou moci využít příspěvek na dentální hygienu, na zdravé aktivity a produkty nebo také 1 000 Kč na očkování. Nadále budou samozřejmě pokračovat příspěvky z kreditů ve VITAKARTĚ, které je možné využívat po celý rok. Kredity OZP připisuje za preventivní návštěvy lékařů, za lehké sportování v akci Každý krok pomáhá, ale také například za využívání některých preventivních programů OZP.

„A právě na prezentaci našich celoplošných preventivních programů se chceme do budoucna zaměřit s větší intenzitou. Pomáhají včas zachytit rozšířené civilizační choroby, tedy často se vyskytující typy rakoviny nebo kardiovaskulární choroby. Tyto programy je u nás mimořádně snadné využívat, protože klienti je u partnerských zdravotnických zařízení nemusí hradit napřímo, protože platba lékařům odchází od nás. A takto nastavené programy máme mezi zdravotními pojišťovnami pouze my,“ dodává Miloslava Lukešová.

Již v prvním čtvrtletí letošního roku OZP například také svým klientům otevřela možnost konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem online prostřednictvím aplikace VITAKARTA. Na položený dotaz odpoví nejdéle do šesti hodin praktický lékař a do 48 hodin specialista; reálná rychlost odpovědí je však výrazně vyšší. S lékařem mohou klienti OZP konzultovat i prostřednictvím telefonu nebo e-mailu Asistenta zdraví.

Zdravotní pojišťovnu změnilo v březnovém termínu 45 881 lidí. To je výrazně méně, než při posledním přestupním termínu, kdy k 1. 1. 2020 pojišťovnu změnilo přes 62 tisíc osob; předtím k 1. 7. 2019 pojišťovnu změnilo bezmála 52 900 lidí. „Na celkovém počtu klientů, kteří se rozhodli změnit svou zdravotní pojišťovnu, se tak zřejmě významnou měrou podepsala vládní opatření související s prevencí rozšiřování nemoci Covid-19 v České republice,“ konstatuje Radovan Kouřil a dodává, že OZP registrovala v posledních přestupních dnech markantní nárůst čistě elektronických přihlášek k pojištění u OZP.

Lidé, kteří se rozhodli změnit svou zdravotní pojišťovnu do konce letošní března, se pojištěnci své nové zdravotní pojišťovny stanou k 1. červenci 2020. Dalším termínem, kdy bude možné zdravotní pojišťovnu změnit, je 30. září 2020.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku