PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Změny na kůži neignorujte. Běžte na prohlídku zdarma do stanu ČPZPLidé opět budou mít možnost nechat si zdarma vyšetřit kůži ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny. Roadshow Spolu proti melanomu odstartuje na Horním náměstí v Opavě v pondělí 15. května. Uskuteční se postupně v 15 městech České republiky, kde odborníci zkontrolují zájemcům pigmentová znaménka ve speciálním stanu. Vždy v době od 10 do 17 hodin. Poslední příležitost k vyšetření bude ve čtvrtek 8. června v Ostravě před obchodním centrem Nová Karolína.

Místa a termíny kampaně Spolu proti melanomu 2023

Město

Den

Datum

Místo

Opava

PO

15. 5.

Horní náměstí

Zlín

ÚT

16.5.

náměstí Míru

Přerov

ST

17. 5.

Náměstí T.G.Masaryka

Olomouc

ČT

18. 5.

Dolní náměstí

Ústí nad Labem

ÚT

23. 5.

Kostelní náměstí

Kladno

ST

24. 5.

ulice Na Stráni 3340

Plzeň

ČT

25. 5.

Náměstí Republiky

Znojmo

PO

29. 5.

Horní náměstí

Jihlava

ÚT

30. 5.

Masarykovo náměstí

Pardubice

ST

31. 5.

třída Míru

Hradec Králové

ČT

1.6.

Masarykovo náměstí

Třinec

PO

5. 6.

Náměstí Svobody

Havířov

ÚT

6. 6.

náměstí Republiky

Frýdek-Místek

ST

7. 6.

náměstí Svobody

Ostrava

ČT

8. 6.

Před OC Nová Karolína, ul. Jantarová

Smyslem akce, kterou pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna ve spolupráci s dermatology, je upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Nedílnou součástí této roadshow je doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. „Lidé si budou moci například změřit množství tukové a svalové tkáně v těle nebo provést samovyšetření prsou a varlat na silikonovém modelu. Rovněž si budou moci nechat odborně poradit, jak se chránit před sluncem,“ doplnila tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Přečtěte si také:  Roste zájem o pojištění psychických nemocí. Duševní problémy většina Čechů stále neřeší

Zhoubný melanom je nejnebezpečnějším druhem rakoviny kůže. Začíná relativně brzy metastázovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Odhalit nemoc včas je proto velice důležité.

Ve stanu ČPZP vyšetří lékaři bezplatně každého zájemce bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny je registrován. Preventivně vzdělávací program Spolu proti melanomu se poprvé uskutečnil v roce 2016 a pokaždé se těší velkému zájmu veřejnosti. V rámci této roadshow dosud vyšetřili lékaři celkem 31 886 pacientů v 65 městech a 1 868 občanů odeslali k dalšímu vyšetření. Z toho jen při loňské akci byl podezřelý nález zachycen u 399 pacientů, tedy u více než šesti procent vyšetřených. Další informace najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

Jaké změny na kůži by vás měly přivést do stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny:

  • Plošné zvětšování – rozpíjení nebo vyvýšení znamének
  • Změna zabarvení znaménka
  • Krvácení, svědění, strup, červený okraj
  • Mají-li na kůži nový útvar, který se dlouho nehojí
  • Nově objevené, stále se měnící znaménko
  • Větší množství znamének na kůži
Přečtěte si také:  RBP vrátila pojištěncům za léky přes 14 milionů korun

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje přes 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má více než sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní programy plné výhod, slev a bonusů.