PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jaké příspěvky nebo další výhody poskytuje VZP dárcům krve?

lekar-doktor-osetreni


Svým klientům, kteří jsou dárci krve nebo plazmy, krevních destiček a kostní dřeně poskytuje VZP již řadu let několik benefitů určených speciálně jen pro ně. Samozřejmě vedle možnosti využít i další finanční příspěvky z fondu prevence v rámci věkové skupiny „Dospělí“ např. na pohybové aktivity, odvykání kouření, onkologickou prevenci, očkování aj.

Pro aktivní dárce nabízíme z prostředků fondu prevence vyčleněných na rok 2021 speciální finanční příspěvek v souhrnné výši až 2 500 Kč. Z toho až 1 500 Kč můžete získat na rehabilitační a rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, např. plavání, masáže, saunu, whirlpool, návštěvu solné jeskyně nebo kryokomory apod. Podmínkou je předložení dokladu o jednom bezplatném odběru krve (plazmy/krevních destiček/kostní dřeně) v roce 2021. Už při dvou odběrech můžete získat dalších až 1 000 Kč, a to na dentální hygienu nebo balíček dentální hygieny zakoupený v lékárně nebo specializované prodejně zdravotnických potřeb, v ordinaci lékaře či u dentální hygienistky.

Lidem, kteří v letošním roce odběr krve nepodstoupí, ale v minulosti ji darovali alespoň 10x a jsou držiteli ocenění za dárcovství, poskytneme příspěvek pro neaktivní dárce. Částku 500 Kč mohou využít na rehabilitační a rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. Stačí spolu s platebním dokladem předložit získané ocenění za dárcovství (alespoň bronzovou medailí prof. Janského). Není ale možné čerpat ve stejném kalendářním roce oba druhy příspěvku – jak pro neaktivní dárce, tak pro aktivní dárce.

Žádost o příspěvek můžete podat z pohodlí domova, a to elektronicky přes aplikaci Moje VZP, kdy ani nemusíte s každou žádostí vyplňovat osobní údaje. Pokud ještě nemáte přístup do Moje VZP, jednoduše se zaregistrujete.

Druhé přímé zvýhodnění pro dárce je poskytováno ve spolupráci s naší dceřinou společností, komerční Pojišťovnou VZP, a.s. Aktivní i neaktivní dárci mohou už řadu let získat slevu na cestovní pojištění léčebných výloh s limitem 3 mil. korun. Při uzavření smlouvy cestovního pojištění PVZP na klientském pracovišti VZP si může bezpříspěvkový dárce krve vybrat buď zdarma cestovní pojištění léčebných výloh na 35 dní v rámci jednoho kalendářního roku, nebo zvýhodněnou sazbu ročního cestovního pojištění pro opakované pobyty v cizině. Podmínkou je absolvování alespoň dvou bezpříspěvkových odběrů krve za posledních 365 dní, nebo tří v období uplynutých dvou let, z toho jeden z nich v posledních 365 dnech. Všichni dárci, kteří doloží jakékoliv ocenění za darování krve (např. držitelé Janského plakety nebo Zlatého kříže), mohou rovněž čerpat tento bonus, aniž by v daném kalendářním roce krev darovali.

Další výhody pak můžete získat díky členství v našem Klubu pevného zdraví. Smluvní partnery klubu najdete po celé republice a slevy se týkají nejrůznějších oblastí, například zdravé výživy, sportu, hubnutí, cestování, levněji pořídíte i sportovní oblečení a boty, léčivé přípravky a zdravotnické prostředky včetně brýlí, dokonce i knihy nebo výbavičku pro děti.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku