PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Jsi v nesnázích? S půjčkou z mobilu máš peníze na účtu za pár minut

01_moneta.cz_PojMag.cz_Jsi v nesnázích S půjčkou z mobilu máš peníze na účtu za pár minut_LJ

Foto: pexels.comNevycházíš s penězi a potřebuješ rychlé řešení? Máš ho na dosah ruky. Požádej o půjčku přes svůj chytrý telefon a peníze na účtu můžeš mít do několika minut.

Jak si co nejrychleji půjčit přes mobil?

Bankovní i nebankovní instituce jdou rychle s dobou a snaží se svým klientům nabídnout služby a komunikační kanály, díky kterým se nejen čerpání úvěrů stává stále jednodušším.

Není tedy nutné chodit na pobočku, podepisovat stohy dokumentů a čekat několik dní na to, zda bude žádosti vyhověno. V některých případech je dnes půjčka otázkou stručného formuláře s žádostí, která se podává přes mobilní telefon. Peníze dokonce mohou na účet dorazit během několika minut.

Prozkoumejte své mobilní bankovnictví

Nejrychleji a nejvýhodněji lze dnes půjčku zpravidla získat ve své domovské bance. Ideálně v bance, ve které klientovi na účet pravidelně chodí výplata, z níž následně hradí své hlavní výdaje – nájem, energie, pohonné hmoty, potraviny. Klientům, u kterých lze snadno ověřit příjmovou a výdajovou stránku, banky půjčují nejraději, pokud počty vycházejí tak, jak banka potřebuje.

Často se pak těmto klientům objeví v mobilním bankovnictví nabídka okamžité půjčky – nezřídka ve výši až statisíců korun – za rozumný úrok ve výši jednotek procent ročně. Úvěr lze přitom využít na libovolné účely.

Takto předschválené úvěry lze čerpat jen vyplněním stručného formuláře či odsouhlasením podmínek a podpisem úvěrové smlouvy přes mobilní telefon. Peníze na účtu mohou být v nejrychlejších případech za několik minut.

Na co si dát u rychlých půjček pozor?

Vždy je nezbytné si ohlídat výši úrokové sazby, resp. výši RPSN. Zejména u nebankovních institucí mohou být rychlé půjčky vykoupeny vysokým úrokem, kvůli kterému bude splátka úvěru neúměrně vysoká.

Rychlá půjčka by měla řešit především krátkodobý výpadek financí ve chvíli, kdy má klient jistotu, že mu brzy přijde výplata či jiný příjem.

Rychlá půjčka by měla být vždy čerpána jen v nezbytné výši. Peněz bude klient kvůli úročení vždy vracet v absolutním vyjádření více, než kolik jich čerpal. Je tedy nutné si přesně spočítat, jak vysoká by půjčka měla být, a o takovou částku žádat.

Důrazně doporučujeme prostudovat všechny podmínky půjčky a ptát se na jakékoliv nejasnosti. Pokud je vše jasné a smysluplné, může být rychlá půjčka přes telefon vhodným řešením krátkodobých finančních potíží.