PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

O příspěvek na tábory je možné žádat do tří měsíců od návratu dítěte. Rodiče ušetří až 1500 Kč

deti-sport-americky-fotbal

Foto: pxhere.comDěti, které během prázdnin vyrazí na pobytový letní tábor, případně na příměstský sportovní tábor, mohou dostat od zdravotní pojišťovny příspěvek až 1500 Kč. Pobyt na pobytovém táboře musí trvat minimálně 7 dní, na příměstském sportovním 5 dní, věkové rozmezí je od 3 let až do ukončení základní školy a tábor musí být organizován školkou, školou, sportovní nebo zájmovou organizací.

„Žádost o úhradu příspěvku mohou rodiče podat do 3 měsíců od absolvování pobytu a formulář musí potvrdit organizátor akce. V případě letních táborů musí jít o minimálně sedmidenní pobyt, v případě příměstských táborů musí jít o akci zaměřenou na sport nebo pohyb a musí trvat minimálně pět po sobě jdoucích dnů. V obou případech musí jí o tábor konaný v období od 1. 7. do 3. 9. 2023,“ popisuje tiskový mluvčí RBP Ivo Čelechovský.

Přečtěte si také:  Se zhoubným melanomem kůže se vloni léčilo víc než 16 tisíc klientů VZP. Pojišťovna začne preventivní prohlídky plně proplácet

Podmínkou příměstských sportovních táborů je, aby byl sport většinovou náplní dne, nikoliv pouze jeho zpestřením. Pojišťovna se tak snaží motivovat děti k pohybu. Každé dítě může čerpat příspěvek pouze na jeden typ táboru, tedy buďto pobytový, nebo příměstský sportovní. Žádost o příspěvek mohou rodiče jednoduše podat on-line přes svůj účet v aplikaci my213.