PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování

ockovani

Foto: pikist.comZdravotní pojišťovna RBP začne od pondělí 25. ledna pomáhat občanům s registrací do celostátního Centrálního rezervačního systému na očkování proti covid-19.

„Přes 40 poboček RBP v rámci České republiky se tak pro seniory stane kontaktním místem, kde jim naši zaměstnanci pomohou s registrací bez toho, zda jsou klienty pojišťovny či nikoliv. V případě vlastních pojištěnců jsme pak připraveni využít stávající klientskou databázi a tuto službu jim (v souladu s pravidly GDPR) cíleně a adresně nabízet po vzájemné dohodě. Proto jsme přehodnotili i úřední dny jednotlivých provozoven s ohledem na jejich lokalitu a vytíženost tak, aby si lidé mohli vybrat úřední den a místo v blízkém okolí, které jim pro registraci do rezervačního systému nebo vyřízení potřebných náležitostí budou vyhovovat,“ uvedl výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

V současné době byly všechny pobočky RBP na základě příslušného usnesení Vlády ČR jednotně otevřeny pouze 2 dny v týdnu, v pondělky a středy, v rozsahu 5 hodin – od 9 do 11 a od 13 do 16 hodin. V rámci pobočkové sítě pojišťovna nově vyčlenila provozovny, které budou otevřeny v úterý a ve čtvrtek v době od 9 – 11:30 a od 13 – 15:30 hodin. Tím v dané spádové oblasti RBP zajistí časově výhodnější přístup ke všem nabízeným službám.

„U našich klientů, ale i v médiích jsme zaznamenali podnět, že pro mnohé lidi v tomto věku je registrace obtížná, případně nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Proto jsme se rozhodli, že operativně jako první ze segmentu zdravotních pojišťoven nabídneme svoje kapacity i k těmto asistenčním službám,“ dodal Klimša.