PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Proč platit za něco, co nepoužíváte? S autopojištěním od Allianz řidiči šetří

test-2020-ram-1500-57-v8-hemi-4x4- (72)


Každoročně vrátí Allianz peníze kvůli menšímu nájezdu kilometrů 22 procentům motoristů. Letos jich kvůli nečekané pauze, kterou nikdo nemohl předem odhadnout, bude ještě mnohem víc. Od pojišťovny tak dostanou zpět zhruba 64 milionů korun. U Allianz tento rok mnoho motoristů ušetří hned dvakrát. Autopojištění totiž platí podle toho, kolik ujedou kilometrů. A když jim vozidlo z jakéhokoliv důvodu stálo před domem a nepředstavovalo pro své okolí žádné nebezpečí, nebyl ani důvod, aby i za tuto dobu platili pojistné.

„Někdo nejezdil kvůli Home Office, jiný kvůli karanténě nebo proto, že nemohl navštěvovat své příbuzné. Důvody mohly být různé. Výsledek je ale stejný. Klienti Allianz se společně s návratem k původnímu stavu mohou těšit i na to, že zaplacené pojistné jim v době, kdy se jejich auta nepohybovala na silnici, nevylétlo oknem. Dostanou je zpět,“ vysvětluje ředitelka autopojištění Allianz pojišťovny Veronika Hašplová.

Pojištění podle ujetých kilometrů už má v Allianz přes 280 tisíc nových klientů. Tradiční pojištění není fér vůči řidičům s malým nájezdem kilometrů. Každý však ví, že auto, které nejezdí, nebourá. Proč má tedy polovina řidičů platit více jen proto, aby dorovnala škody řidičům, kteří jezdí nadprůměrně?

„Motorista nám při sjednání pojistky nahlásí počáteční stav tachometru a počet kilometrů, který najezdí za celý rok. Podle toho se pak dostane do příslušného cenového pásma. Na konci pojistného období, tedy po roce, pošle pojišťovně aktuální fotku tachometru, což je informace o skutečně najetých kilometrech a dojde k vyúčtování,“ říká Hašplová.

Pokud se klient trefí, v dalším roce se výše slevy nemění. Najede-li méně, než byl jeho odhad, v ceně na další rok se zohlední přeplatek i vyšší sleva za méně ujetých kilometrů. Když naopak najezdí více, uhradí doplatek.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku