PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Slavia hlásí rekordní zájem o cestovní pojištění

plavcik

Foto: pxhere.comZájem o cestovní pojištění se ve Slavia pojišťovně letos meziročně zvýšil o 40 procent. Kulminoval tradičně od června do srpna, ale nepolevuje ani teď v na začátku října. V praxi se tak osvědčuje optimální nastavení sazeb u tohoto pojištění, zaměřené na citlivé vyvážení poměru mezi hodnotou a cenou. Zahrnuje totiž všechna potřebná rizika, ale současně šetří peněženky cestovatelů. Navíc se může pochlubit spoluprací se všemi českými srovnávači, na kterých Slavia zaujímá přední místo. Také díky tomu pro ni bylo prvních osm měsíců letošního roku v cestovním pojištění rekordních.

„Jenom v srpnu jsme uzavřeli o téměř šedesát procent smluv více než ve stejném měsíci roku 2022,“ komentuje letmý pohled do statistiky ředitel alternativní distribuce Slavia pojišťovny Ladislav Bělina. Loňský rok už přitom po covidovém půstu charakterizoval velký turistický apetit po zájezdech do ciziny. Nejoblíbenější bylo Chorvatsko, po kterém následovalo Řecko a Španělsko. Nejenom do těchto zemí turisté využívali speciálně upravené asistenční služby, vycházející z konkrétní formy své dopravy. „Ten, kdo jel autem, zvolil si variantu Autem s prémiovou auto asistencí a kdo cestoval letadlem, využil variantu Letecky s možností připojištění storna letu nebo zájezdu a leteckou asistencí. S tím souvisí i naše optimální cenotvorba,“ dodává Bělina.

Základem každého cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které Slavia nabízí s limity od 3,5 milionů do 20 milionů korun. Ten, kdo cestuje na druhý konec světa, zvolí si dvacetimilionový limit, a přesto v něm má stále slušnou „vatu“ pro případ, kdyby se mu něco přihodilo. A kdo má namířeno služebně nebo na nákup jenom do vedlejší země, je pro něj více než třímilionový limit také ideální. „Snažíme se najít alternativu pro klienty, kteří nechtějí dávat třeba 1500 korun za bezlimitní pojištění, když mohou zaplatit pouze polovinu za pojištění s dvacetimilionovým limitem a jinak stejnými parametry,“ říká Ladislav Bělina ze Slavie. „Taky si přece v pneuservisu nekoupíte nové pneumatiky do maximální rychlosti 240 km za hodinu, když na svém voze nemáte dálniční známku, jezdíte s ním pouze v České republice, a navíc převážně v městském provozu,“ popisuje Bělina.

Díky své ideální velikosti a z toho vyplývající pružnosti se Slavia pojišťovna stala štikou internetového prostoru. Spoluprací se všemi srovnávači, které u nás působí, klientům umožňuje maximální šířku výběru a porovnání nabízených služeb. V rámci sofistikované cenotvorby navíc do sazeb zahrnuje pouze takové parametry, které na jedné straně myslí na všechna důležitá rizika, ale na druhé straně jsou šetrné vůči rozpočtu těch, kteří se do zahraničí chystají vycestovat.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku