PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA dvakrát uspěla v soutěži Banka roku/Pojišťovna roku 2020

UNIQA Logo


UNIQA si připsala dvojnásobný úspěch v 19. ročníku prestižní soutěže Banka roku/Pojišťovna roku 2020 zabývající se hodnocením retailových finančních domů. Obsadila druhé místo v kategorii Pojišťovna roku, a současně její generální ředitel Martin Žáček znovu získal ocenění Pojišťovák roku.

Cílem tradiční soutěže Banka roku je ocenit služby a produkty finančních institucí, které působí v České republice a zaměřují se na drobnou klientelu. Součástí je i hodnocení pojišťoven. Ocenění se rozdělovala celkem v sedmi kategoriích a jejich součástí bylo i vyhlášení osobních kategorií Bankéř roku a Pojišťovák roku. O vítězích jednotlivých finančních kategorií rozhodovala porota složená ze čtrnácti nezávislých odborníků z řad finančních analytiků, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Vždy je určeno pořadí na prvních třech místech. Osobní kategorii, titul Pojišťováka roku, ovšem udělují sami mezi sebou generální ředitelé pojišťoven na českém trhu.

UNIQA v ročníku Pojišťovna roku 2020 získala stříbrnou příčku. Nezávislí porotci v případě UNIQA hodnotili v anonymním vyjádření kladně zejména pohotovou adaptaci provozu v době lockdownu a rychlost, s níž dokázala přejít do digitálního prostoru, a přitom poskytovat nadále plnohodnotný servis. Současně se snažila zákazníkům přístup k pojištění zjednodušit s ohledem na reálné praktické možnosti. Zaujala i videoprohlídkami škod nebo loňským upgradem životního programu DOMINO. Respekt si UNIQA získala rovněž rychlým pokrokem ve fúzi se společnostmi AXA.

Pojišťovákem roku 2020 se stal generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček. A nebylo to jeho první osobní ocenění. V ČR získal Martin Žáček tento titul už v letech 2012, 2015, 2016 a 2017. K tomu přidal v roce 2019 podobné ocenění i na Slovensku jako Poisťovák roka v tradiční anketě Poisťovňa roka pořádané společností Fincentrum společně s ekonomickým týdeníkem TREND. I tam o jeho prvenství rozhodli generální ředitelé pojišťoven působících na slovenském trhu.

Pojišťovák roku 2020: Martin Žáček
Pojišťovák roku 2020: Martin Žáček | Foto: Veronika Rose

„Titul mi udělal velkou radost. Ta není o nic menší než v předchozích ročnících, kdy mi byl kolegy z ostatních pojišťoven přisouzen. Moc si cením páté obhajoby. O to více, že přišla v nelehkém covidovém roce. Během něho jsme navíc integrovali společnosti AXA, jejichž akvizici jsme v únoru 2020 oznámili. Byl jsem moc pyšný na to, že jsme i v kompletně distanční době dodrželi stanovený harmonogram. Tato fúze znamená zahájení nové éry naší značky a uděláme vše pro to, aby UNIQA byla i v budoucnu hodnocena mezi nejlepšími,“ řekl Martin Žáček při převzetí ceny, a dodal: „Titul Pojišťovák roku vnímám jako ocenění skvělé práce celého týmu UNIQA, který mám tu čest vést, ale i mé angažovanosti v rámci českého pojistného trhu. V ní se snažím zúročit své dlouholeté zkušenosti z oboru ve prospěch nás pojišťoven jako celku a naší dobré reputace.“

Martin Žáček (55), absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty, zahájil svoji profesní dráhu jako vědecký pracovník. Do pojišťovnictví vstoupil v roce 1994, nejprve jako šéf oddělení controllingu, protože čísla byla a jsou jeho svět. Celou svoji kariéru v našem odvětví tráví v jednom dresu: nejprve Česko-rakouské pojišťovny (1994-2001) a po jejím přejmenování UNIQA (od 2001). Martin Žáček zastával v průběhu let různé top manažerské pozice v představenstvu společnosti, mimo jiné jako CITO a CFO. Generálním ředitelem (CEO) se stal v české UNIQA v roce 2008. V roce 2014 byl jmenován do stejné funkce i pro sesterskou UNIQA na Slovensku. Letos přidal i funkci CEO v integrovaných AXA pojišťovnách, jejichž sloučení s UNIQA má být v létě dokončeno. Kromě toho je činný i v prezídiu České i Slovenské asociace pojišťoven.

Martin Žáček je ženatý a má dvě dcery. Rovněž je hrdým dědečkem tří vnuček. Ve volném čase je vášnivým běžcem a triatlonistou (v dorostenecké kategorii byl držitelem československého mistrovského titulu v atletice). Mluví čtyřmi jazyky a zajímá se o historii a geografii.

Zakladatelem ocenění Banka/pojišťovna roku je Petr Stuchlík. Soutěž pořádá agentura BOY Awards (Bank Of the Year Awards). Z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 se původně plánovaný listopadový slavnostní večer Banky roku 2020 v Obecním domě přesunul do náhradního termínu 23. března 2021. Kvůli trvajícím omezujícím opatřením a lockdownu se ceremoniál uskutečnil distanční formou.


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku