PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA dvakrát uspěla v soutěži Banka roku/Pojišťovna roku 2020

UNIQA Logo


UNIQA si připsala dvojnásobný úspěch v 19. ročníku prestižní soutěže Banka roku/Pojišťovna roku 2020 zabývající se hodnocením retailových finančních domů. Obsadila druhé místo v kategorii Pojišťovna roku, a současně její generální ředitel Martin Žáček znovu získal ocenění Pojišťovák roku.

Cílem tradiční soutěže Banka roku je ocenit služby a produkty finančních institucí, které působí v České republice a zaměřují se na drobnou klientelu. Součástí je i hodnocení pojišťoven. Ocenění se rozdělovala celkem v sedmi kategoriích a jejich součástí bylo i vyhlášení osobních kategorií Bankéř roku a Pojišťovák roku. O vítězích jednotlivých finančních kategorií rozhodovala porota složená ze čtrnácti nezávislých odborníků z řad finančních analytiků, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Vždy je určeno pořadí na prvních třech místech. Osobní kategorii, titul Pojišťováka roku, ovšem udělují sami mezi sebou generální ředitelé pojišťoven na českém trhu.

UNIQA v ročníku Pojišťovna roku 2020 získala stříbrnou příčku. Nezávislí porotci v případě UNIQA hodnotili v anonymním vyjádření kladně zejména pohotovou adaptaci provozu v době lockdownu a rychlost, s níž dokázala přejít do digitálního prostoru, a přitom poskytovat nadále plnohodnotný servis. Současně se snažila zákazníkům přístup k pojištění zjednodušit s ohledem na reálné praktické možnosti. Zaujala i videoprohlídkami škod nebo loňským upgradem životního programu DOMINO. Respekt si UNIQA získala rovněž rychlým pokrokem ve fúzi se společnostmi AXA.

Přečtěte si také:  Zelenou kartu k povinnému ručení UNIQA si nyní klienti stáhnou a vytisknou z webu

Pojišťovákem roku 2020 se stal generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček. A nebylo to jeho první osobní ocenění. V ČR získal Martin Žáček tento titul už v letech 2012, 2015, 2016 a 2017. K tomu přidal v roce 2019 podobné ocenění i na Slovensku jako Poisťovák roka v tradiční anketě Poisťovňa roka pořádané společností Fincentrum společně s ekonomickým týdeníkem TREND. I tam o jeho prvenství rozhodli generální ředitelé pojišťoven působících na slovenském trhu.

Pojišťovák roku 2020: Martin Žáček
Pojišťovák roku 2020: Martin Žáček | Foto: Veronika Rose

„Titul mi udělal velkou radost. Ta není o nic menší než v předchozích ročnících, kdy mi byl kolegy z ostatních pojišťoven přisouzen. Moc si cením páté obhajoby. O to více, že přišla v nelehkém covidovém roce. Během něho jsme navíc integrovali společnosti AXA, jejichž akvizici jsme v únoru 2020 oznámili. Byl jsem moc pyšný na to, že jsme i v kompletně distanční době dodrželi stanovený harmonogram. Tato fúze znamená zahájení nové éry naší značky a uděláme vše pro to, aby UNIQA byla i v budoucnu hodnocena mezi nejlepšími,“ řekl Martin Žáček při převzetí ceny, a dodal: „Titul Pojišťovák roku vnímám jako ocenění skvělé práce celého týmu UNIQA, který mám tu čest vést, ale i mé angažovanosti v rámci českého pojistného trhu. V ní se snažím zúročit své dlouholeté zkušenosti z oboru ve prospěch nás pojišťoven jako celku a naší dobré reputace.“

Martin Žáček (55), absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty, zahájil svoji profesní dráhu jako vědecký pracovník. Do pojišťovnictví vstoupil v roce 1994, nejprve jako šéf oddělení controllingu, protože čísla byla a jsou jeho svět. Celou svoji kariéru v našem odvětví tráví v jednom dresu: nejprve Česko-rakouské pojišťovny (1994-2001) a po jejím přejmenování UNIQA (od 2001). Martin Žáček zastával v průběhu let různé top manažerské pozice v představenstvu společnosti, mimo jiné jako CITO a CFO. Generálním ředitelem (CEO) se stal v české UNIQA v roce 2008. V roce 2014 byl jmenován do stejné funkce i pro sesterskou UNIQA na Slovensku. Letos přidal i funkci CEO v integrovaných AXA pojišťovnách, jejichž sloučení s UNIQA má být v létě dokončeno. Kromě toho je činný i v prezídiu České i Slovenské asociace pojišťoven.

Martin Žáček je ženatý a má dvě dcery. Rovněž je hrdým dědečkem tří vnuček. Ve volném čase je vášnivým běžcem a triatlonistou (v dorostenecké kategorii byl držitelem československého mistrovského titulu v atletice). Mluví čtyřmi jazyky a zajímá se o historii a geografii.

Přečtěte si také:  Agentura Standard & Poor’s potvrdila vynikající rating Vienna Insurance Group

Zakladatelem ocenění Banka/pojišťovna roku je Petr Stuchlík. Soutěž pořádá agentura BOY Awards (Bank Of the Year Awards). Z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 se původně plánovaný listopadový slavnostní večer Banky roku 2020 v Obecním domě přesunul do náhradního termínu 23. března 2021. Kvůli trvajícím omezujícím opatřením a lockdownu se ceremoniál uskutečnil distanční formou.