PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

UNIQA proplácí očkování cizinců proti Covidu-19 z pojištění komplexní péče

ockovani

Foto: pikist.comOd minulého pátku se mohou k očkování proti koronaviru v Česku registrovat lidé, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území ČR nebo Evropské unie a dlouhodobě v Česku pobývají. To platí i pro cizince „ze třetích zemí“ žijící v České republice. UNIQA jako poskytovatel zdravotního pojištění pro cizince hradí vakcinaci klientům s platnou pojistnou smlouvou na pojištění komplexní péče.

Rezervační systém cizincům nabídne očkovací místa, kde bude zároveň i personál mluvící cizím jazykem. Lidé bez veřejného zdravotního pojištění mají být očkováni proti onemocnění COVID-19 látkou od firmy Pfizer/BioNTech. Vakcínu a její aplikaci si zaplatí na místě sami; cena nemá přesáhnout 810 korun za jednu dávku, tedy celkově 1 620 korun za kompletní očkování. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo. V Praze jich bude šest, a to včetně velkokapacitního centra O2 Universum. Většina míst v regionech je připravena otevřít termíny pro očkování ihned, pražská centra je vypíšou v druhé polovině června.

Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím Centrálního registračního systému, kde je připraven samostatný přihlašovací formulář, a to na adrese: https://registrace.mzcr.cz/samoplatci.

Klienti UNIQA pojišťovny musí stejně jako všichni ostatní na místě očkování uhradit. Pojišťovna jim následně vynaložené náklady, maximálně však ve výši 2 x 810 Kč, proplatí z Pojištění komplexní zdravotní péče cizinců. Klientů s tímto typem smlouvy je aktuálně v UNIQA pojištěno na šest tisíc. Náklady pojišťovny tedy mohou vyšplhat k 10 milionům korun.

Z Pojištění nutné a neodkladné zdravotní péče cizinců náklady hrazeny nebudou.

Vakcinace je z pohledu UNIQA považována za pojistnou událost. K jejímu nahlášení bude možné využít:

  • webový formulář – adresa: https://skody.uniqa.cz/cestovani, záložka Vaccination. Tam lze nahrát potřebné doklady (viz níže) nebo
  • papírový formulář (viz příloha nebo ke stažení na https://www.uniqa.cz/claim/ ) ke kterému je potřeba doložit potřebné doklady:
  • doklad o úhradě platby za očkování (scan nebo originál)
  • doklad s datem uvedení aplikace dávky (scan nebo kopie)

Veškeré papírové podklady je nutné předat na jakoukoli pobočku UNIQA pojišťovny nebo zaslat poštou na adresu:

UNIQA pojišťovna a.s.
Oddělení cestovního pojištění
Evropská 136
160 12 PRAHA 6