PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Zdravotní pojišťovny vybraly jako distributora vakcín proti koronaviru Moderna společnost Avenier

ockovani

Foto: pikist.comV zadávacím řízení na distributora očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19 od společnosti Moderna, byla zdravotními pojišťovnami vybrána společnost Avenier a.s. Veřejnou zakázku zadávaly všechny zdravotní pojišťovny společně ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, které zajišťuje nákup vakcín.

„Jsem rád, že se nám společně podařilo distributora vybrat v tak krátkém čase. Díky tomu se může v České republice zajistit distribuce vakcíny společnosti Moderna do všech potřebných míst, a to okamžitě jakmile k nám budou přicházet její jednotlivé dodávky“, uvedl k výběrovému řízení ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky Zdeněk Kabátek. „Těší mně, že výběr distributora proběhl naprosto bezproblémově, v nejkratší možné lhůtě, a hlavně v plné shodě všech pojišťoven“, dodává výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven České republiky Martin Balada.

Do výběrového řízení na distribuci očkovací látky proti onemocnění COVID-19 od společnosti Moderna, které probíhalo od 7. ledna letošního roku podalo nabídku celkem šest firem. Konkrétně to byly společnosti Be Bridge a.s., PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., Alliance Healthcare s.r.o., JK-Trading spol. s.r.o., PHARMOS, a.s. a Avenier a.s. Jediným hodnotícím kritériem, byla nejnižší nabídková cena za distribuci jednoho balení vakcín.

Účastníci výběrového řízení museli splnit také další zadávací podmínky, které byly zaměřeny na bezpečné nakládání s očkovacími látkami a zajištění jejich přepravy do jednotlivých očkovacích míst podle požadavků krajských koordinátorů očkování po celé České republice. Společnost Avenier a.s. vyhověla všem podmínkám zadávacího řízení a současně nabídla i nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcín, která je 70,-Kč bez DPH. Se společností Avenier a.s. bude uzavřena rámcová smlouva a stane se tak smluvním distributorem očkovacích vakcín společnosti Moderna v České republice, a to pro všechny zdravotní pojišťovny.

Všechny zdravotní pojišťovny ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR nyní připravují výběr distributora i pro další očkovací látky.

Společnými zadavateli jsou:

  • 111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
  • 201 – Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
  • 205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • 207 – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • 209 – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • 211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
  • 213 – RBP, zdravotní pojišťovna

Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku