
V souvislosti s aktuální nepříznivou epidemiologickou situací a s rostoucím počtem nakažených zdravotníků prodlužuje Generali Česká pojišťovna platnost speciálního životního pojištění pro lékaře, záchranáře, zdravotní sestry, ale i další profese zajišťující chod zdravotnických zařízení, kde se pečuje o nemocné s diagnózou COVID-19.
Klienti Generali České pojišťovny z řad zdravotního personálu jsou automaticky pojištěni i pro případ nakažení koronavirem až do konce roku. Krytá jsou rizika hospitalizace a riziko úmrtí.
Do tohoto pojištění jsou zahrnuti všichni klienti pojišťovny, kteří v rámci svého zaměstnání pečují o nemocné s diagnózou COVID-19 v nemocnicích, domovech pro seniory, léčebnách pro dlouhodobě nemocné, domech s pečovatelskou službou, lázeňských zařízeních a v ambulancích všeobecných a odborných lékařů a stomatologů. Nejedná se tedy jen o lékaře či sestry, ale pojištění se týká například i záchranářů, sanitářů či zaměstnanců, kteří zajišťují úklid či stravování.
Toto speciální rizikové pojištění pak automaticky platí i pro sestry sdružené v České asociaci sester. Tyto sestry nemusí být klienty pojišťovny a pojištění se na ně také vztahuje.
Speciální rizikové životní pojištění pro zdravotníky:
- Hospitalizace – 500 Kč za každý den hospitalizace způsobené diagnózou COVID-19
- Pobyt na JIP – 1 000 Kč za každý den hospitalizace na JIP způsobené diagnózou COVID-19
- Úmrtí – 1 000 000 Kč pro případ smrti způsobené diagnózou COVID-19
- Za toto pojištění klienti Generali České pojišťovny z řad zdravotního personálu, ani zdravotní sestry z řad České asociace sester neplatí
- Pojištění platí do 31.12.2020
Původně bylo toto speciální rizikové pojištění vyhlášeno v dubnu s platností do konce srpna, ale bylo prodlouženo do konce října. Nyní se prodlužuje až do konce letošního roku.
Přečtěte si také další články...
Změny na kůži neignorujte. Běžte na prohlídku zdarma do stanu ČPZP
S rakovinou se vloni léčilo víc než 300 tisíc pojištěnců VZP, náklady na jejich léčbu dosahují téměř 20 miliard korun
Žádosti o příspěvek na pohyb rostly meziročně o desítky procent, lidé se po covidové pauze vrací ke sportu