PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Povinné ručení od začátku roku podražilo. Kolik zaplatíte?

pojmag.cz_radyprovsechny_cz_nahledovy


Kolik zaplatíte za své povinné ručení je do značné míry určeno vašimi vyjednávacími schopnostmi a tím, zda přistoupíte na pravděpodobné navýšení pojistky u vaší pojišťovny v předpisu pro další rok. Vždy je totiž možnost jít jinam, nebo si zkrátka vyžádat přijatelnějších nabídku. Pokud pojišťovna o klienta stojí, často je možno se dostat na zajímavější ceny, než na které dosáhne většina motoristů, kteří se o situaci s povinným ručením příliš nezajímají.

Ceny rostou

Že ceny mohou být opravdu vysoké, vyplývá také z toho, co nám dnes ukazují indexy analytických společností, které se zaměřují na sledování trhu. Pokud vezmeme jeden z nejtypičtějších vozů, který běžně používají české domácnosti, vyjde nám starší vozidlo s dieselovým motorem o objemu 1,6 litru. Za takové auto dnes zaplatíte průměrnou pojistku u nás téměř ve výši 7 400 Kč. To není zrovna málo.

Můžete to ovlivnit

Pochopitelně v rámci individuálních nabídek, jak jsme zmínili již v úvodu, se lze dostat na lepší částky. Na druhou stranu, mnoho zejména mladých řidičů s tím bude mít velké problémy. Kromě toho, že patří do rizikové skupiny, ještě ani nemají dostatečný bonus a potenciál pro slevy. Obecně cenu pojištění kromě věku ovlivňuje také:

pojmag.cz_radyprovsechny_cz_01

V zásadě můžeme říci, že pokud bydlíte ve velkém krajském městě, tak zaplatíte vždy za pojistku více. Malá města s počtem obyvatel do 30 tisíc naopak vykazují průměrně nižší platby za pojistné. Počítejte rovněž s tím, že je důležité u pojistky zohledňovat rozsah krytí, protože jsou výrazné rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami. Není to jen výše krytí na škody na zdraví a majetku, ale také rozsah poskytovaných asistenčních služeb, které vám pojišťovna za danou cenu nabízí.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Business way, který vám pravidelně ukazuje správnou cestu ve světě podnikání a financí.a


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku