PojMag.cz

Magazín o pojišťovnách a pojištění

Proč si na dovolenou v Alpách půjčit auto z autopůjčovny? Postará se za vás o pojištění i servis

Půjčení auta na dovolenou do Alp

Foto: Shutterstock

Plánujete dovolenou v Alpách? Zjistěte výhody půjčení auta z autopůjčovny. Proč je půjčený vůz skvělou volbou pro váš bezstarostný výlet? Čtěte v článku.


Přemýšlíte o dovolené v Alpách a potřebujete spolehlivé auto? Půjčení auta z autopůjčovny může být pro cestu do ciziny ideální volbou, která nabízí řadu výhod. A vy i vaše rodina nebo parta přátel si tak budete moci užívat výlet naplno.

Půjčení auta na cestu do zahraničí je ideální, pokud:

  • Chcete flexibilitu: Jízdní plán si určujete sami, nemusíte se spoléhat na veřejnou dopravu.
  • Cestujete ve skupině nebo s rodinou: Půjčené auto nabízí komfort a prostor pro všechny, včetně vašich zavazadel a sportovního vybavení.
  • Máte specifické požadavky na vozidlo: Můžete si vybrat auto dle svých potřeb.
  • Nechcete řešit starosti s pojištěním vozu, servisem a dalšími nezbytnými záležitostmi – kvalitní a osvědčená autopůjčovna se o vše postará za vás a na holičkách vás nenechá ani v případě poruchy či nehody.

Výhody půjčení auta na dovolenou v Alpách

Vydáváte se na dovolenou do Alp a váš jediný cíl je užívat si každý okamžik. Půjčení auta vám to snadno umožní. S půjčeným vozem získáváte svobodu a flexibilitu. Nemusíte se obávat nečekaných nákladů na servis nebo pojištění. Pokud si vyberete kvalitní autopůjčovnu, o vše se za vás postará. A vy tak budete mít jistotu nejen spolehlivého vozu, který prošel pravidelným servisem, ale také toho, že pokud by se vám na cestách v zahraničí cokoliv přihodilo, budete kryti pojištěním. Autopůjčovna Taggart má například kompletní pojistky (povinné ručení, havarijní pojištění se spoluúčastí pouze 5 % a min. 5000 Kč a čelní sklo pouze za 1000 Kč) zahrnuty v cenně pronájmu auta. Nemusíte se tak bát, že byste si museli za pojištění ještě připlácet. Pojistky pak platí v povolených státech EU s tím, že navíc můžete počítat i s připojištěním asistence v zahraničí a tovární zárukou mobility.

Stačí si tedy jen užívat bezstarostnou jízdu krajinou a objevovat krásy Alpských sjezdovek, třeba i v destinacích několika různých států. Půjčené auto vám navíc poskytne komfort, který oceníte zejména při delších cestách. Můžete si vybrat přesně takové vozidlo, které odpovídá vašim potřebám – ať už je to malé vozítko pro rychlé přesuny, nebo prostorné SUV pro partu přátel či celou rodinu – u některých autopůjčoven si navíc můžete pronajmout i dětskou autosedačku či podsedák.

Na co si dát pozor při půjčení auta do zahraničí

Abyste nebyli nepříjemně překvapeni, je při půjčení auta do ciziny důležité věnovat pozornost několika detailům. Než podepíšete smlouvu, důkladně si přečtěte všechny podmínky. Zajímejte se o rozsah pojištění. Zjistěte, co vše pojištění půjčeného auta v zahraničí pokrývá v případě nehody nebo škody na vozidle a co je vaše odpovědnost. Důkladně si přečtěte podmínky a ujistěte se, že pojistka platí i v cílové zemi/zemích.

Stejně tak si ověřte, co všechno je zahrnuto v ceně pronájmu a zda po vás autopůjčovna nebude vyžadovat nějaké poplatky navíc. Informovat byste se měli také o tarifech najetých kilometrů. U půjčení auta do zahraničí na týden či pouze několik málo dní může mít autopůjčovna nastavené limity na najeté kilometry za den, které byste neměli přesáhnout. U půjčení vozů na delší dobu pak některé autopůjčovny nabízejí tarify bez limitů km. Tuto variantu oceníte při dlouhodobých pronájmech aut, pokud se například do některého ze států EU chystáte na dobu delší jak měsíc a chcete být po celou dobu plnohodnotně mobilní.

V neposlední řadě si vyberte spolehlivou autopůjčovnu s dobrými recenzemi a zkušenostmi ostatních zákazníků. A než odjedete na cesty, prohlédněte si auto a zaznamenejte jakékoli stopy poškození, abyste se vyhnuli problémům při vrácení vozu.

Tip na závěr: Nezapomeňte navštívit známé alpské lokality jako Zermatt nebo Chamonix – s půjčeným autem to bude hračka!


Kalkukačky pojištění

Vyzkoušejte naše kalkulačky pojištění a zjistěte ty nejvýhodnější nabídky:

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Cestovní pojištění
Úrazové pojištění
Pojištění majetku